با راه اندازی یک وب سایت جدید، همه ما امیدواریم که یک بار برای همیشه ساخته شود. با این حال، ممکن است زمانی فرا برسد که فرد مجبور به انتقال دامنه خود شود.دلایل زیادی وجود دارد سئو سایت اصفهان که چرا ممکن است این روش ضروری باشد. این می تواند تغییر نام دامنه در نتیجه یک کمپین تغییر نام تجاری، ادغام دامنه ها پس از تصاحب یک شرکت دیگر و غیره باشد.

دلایل انتقال دامنه هر چه که باشد، مهم است که این فرآیند را عاقلانه و با دقت انجام دهید. در غیر این صورت، شما در معرض خطر از دست دادن تمام قدرتی هستید که برای وب سایت اولیه خود ایجاد کرده اید.

انتخاب یک دامنه برای انتقال

برخی از وب مسترها انتخاب می کنند که یک دامنه کاملاً جدید بخرند و اعتبار آن را از ابتدا ایجاد کنند. برخی دیگر ترجیح می دهند دامنه هایی را خریداری کنند که قبلاً مورد استفاده قرار گرفته اند.

دلیل اصلی خرید دامنه دست دوم این است که می‌تواند آسان‌تر (و سریع‌تر) تبلیغ شود. شما می توانید چنین دامنه ای را از طریق خدمات تخصصی (مانند GoDaddy، Flippa، DigitalPoint) یا مستقیماً از صاحبان قبلی (به عنوان مثال از طریق فرم های تماس) خریداری کنید.

با این حال، قبل از دریافت دامنه مورد استفاده، باید تاریخچه آن را به دقت بررسی کنید. در غیر این صورت، ممکن است به طور غیرمنتظره ای با مشکلاتی مواجه شوید.

توجه داشته باشید که بسیاری از دامنه‌های دست دوم ممکن است در فعالیت‌های غیرقانونی یا اسپم دخیل بوده باشند و در گوگل شهرت بدی داشته باشند. بنابراین باید قبل از خرید چنین دامنه ای را که مدتی در دسترس بوده است بررسی کنید.برای اطمینان از اینکه معامله بدون ریسک است، در اینجا یک چک لیست سریع وجود دارد که باید دنبال کنید:

1. ارتباط و شهرت دامنه جدید را بررسی کنید.
می توانید این کار را با سرویسی به نام Wayback Machine انجام دهید. این یک آرشیو تاریخی است که عکس های فوری از کل تاریخچه صفحه وب را نگهداری می کند. این سرویس نشان می دهد که یک صفحه وب و محتوای آن در مقطعی در گذشته چگونه بوده است. بنابراین، شما به راحتی می توانید بررسی کنید که آیا دامنه ای مورد کلاهبرداری قرار گرفته است و متوجه می شوید که چه نوع محتوایی تحت نام آن میزبانی شده است.این مرحله بسیار مهم است زیرا به شما امکان می دهد از شگفتی های ناخوشایند جلوگیری کنید. فرض کنید، صاحب دامنه قبلی محصولات با کیفیت پایین می فروخت – بنابراین، اگر دامنه آنها را خریداری کنید، باید با مشتریان عصبانی او مقابله کنید.

همچنین، مالک قبلی ممکن است محتوای نامناسب، صریح یا محتوایی داشته باشد که به دسته وب سایت شما مرتبط نباشد.

2. بک لینک های دامنه جدید و کیفیت آنها را بررسی کنید.
این روش مهم دیگری است که باید قبل از خرید دامنه استفاده شده انجام شود. نکته این است که اگر یک دامنه چیزی جز بک لینک های اسپم نداشته باشد، به طور غیرقابل جبرانی به اعتبار آن نزد موتورهای جستجو لطمه می زند.برای بررسی لینک‌های ورودی وب‌سایت، از SEO SpyGlass استفاده کنید – این نرم‌افزار همه بک لینک‌های دامنه را به شما نشان می‌دهد و آن‌ها را در برابر انواع فاکتورهای مهم SEO تجزیه و تحلیل می‌کند، بنابراین می‌توانید تخمین بزنید که آیا یک دامنه ارزش سرمایه‌گذاری شما را دارد یا خیر.ابزار را راه اندازی کنید و یک پروژه جدید برای دامنه ای که می خواهید بررسی کنید ایجاد کنید. پس از جمع‌آوری داده‌ها، به مسیر Backlink Profile > Backlinks بروید تا بک لینک‌هایی را که به دامنه اشاره می‌کنند، ببینید.

بررسی بک لینک های دامنه جدید

به خاطر داشته باشید که لازم نیست نگران پیوندهای nofollow باشید – آنها از PageRank عبور نمی کنند، بنابراین به اعتبار دامنه صرف نظر از اینکه از چه منبعی می آیند آسیبی نخواهند زد.به پیوندهای dofollow که از دامنه های با کیفیت پایین می آیند، دقیق تر نگاه کنید. در بیشتر موارد، گوگل فقط آنها را نادیده می گیرد. با این حال، اگر پیوندهای سمی بیش از حد وجود داشته باشد، الگوریتم های گوگل ممکن است با نادیده گرفتن آنها احساس ناراحتی کنند و ممکن است یک اقدام دستی دریافت کنید. برای تخمین خطرات، به ریسک پنالتی بروید. با دقت از طریق حوزه های خطر جریمه بالا و متوسط ​​نگاه کنید.

شناسایی ریسک جریمه

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چرا دامنه خطرناک تلقی می شود، روی علامت i در ستون خطر مجازات کلیک کنید:

عوامل خطر مجازات

اگر تصمیم دارید برخی از دامنه ها یا لینک ها را غیرفعال کنید، روی دامنه کلیک راست کرده و Disavow را کلیک کنید.

رد کردن لینک ها
انتقال دامنه
انتقال دامنه یک روش چند مرحله ای اما آسان است. این قسمت از راهنما شما را در فرآیند مهاجرت دامنه راهنمایی می کند و نشان می دهد که چگونه می توانید تمام خطرات احتمالی SEO را به حداقل برسانید.

اساساً این فرآیند شامل 3 مرحله است: آماده سازی، اجرا و نظارت.

مرحله 1: آماده سازی یک دامنه قدیمی برای مهاجرت
در این مرحله، اطلاعاتی درباره دامنه قدیمی شما جمع‌آوری می‌کنیم و متوجه می‌شویم که چه چیزی برای دامنه جدید تغییر می‌کند.

1. ابتدا باید یک نقشه سایت .xml ایجاد کنید (در صورتی که قبلاً آن را در سایت خود دارید، از این مرحله رد شوید). هنگامی که یک نقشه سایت ایجاد می شود، آن را به گوگل یا ابزار وب مستر بینگ ارسال کنید. این به شما کمک می کند تمام صفحات خود را ارزیابی کنید و تصمیم بگیرید که چه چیزی ثابت می ماند، چه چیزی باید تغییر کند و چه چیزی باید از شر آن خلاص شود.

2. مرحله بعدی جمع آوری اطلاعات رتبه بندی و آمار ترافیک است (10 صفحه برتر رتبه بندی، کلمات کلیدی با بهترین رتبه، میانگین ترافیک ارگانیک ماهانه و ارجاع). بعداً وقتی مراحل انتقال به پایان رسید به این داده ها نیاز خواهید داشت. با مقایسه این آمار، خواهید دید که عملکرد وب سایت شما چگونه تغییر کرده است.

ردیاب رتبه o خواهد بود

 کمک بزرگی در این کار. برای اینکه ببینید چه کلمات کلیدی بیشترین بازدید را برای شما به ارمغان می آورند و بهترین عملکرد را دارند، به Target Keywords > Rank Tracking بروید:

بررسی رتبه ها با Rank Tracker


برای مشاهده صفحات برتر و معیارهای سئوی آنها، به Competitor Research > Top Pages بروید و دامنه قدیمی خود را وارد کنید.

شناسایی صفحات برتر دامنه قدیمی شما


3. در نهایت، باید لینک هایی را که به دامنه قدیمی شما اشاره می کنند، بررسی کنید. یک نمایه بک لینک حداکثر کامل از سایت قدیمی خود جمع آوری کنید. شما می توانید از SEO SpyGlass به همان روشی که برای تجزیه و تحلیل دامنه جدید استفاده کردید استفاده کنید.

پس از اتمام، پیوندهای سمی را که به نظر می رسد برای نگه داشتن آنها بسیار خطرناک هستند مرتب کنید و امیدوار باشید که گوگل آنها را نادیده بگیرد و آنها را رد کند.در مورد پیوندهای ارزشمند، باید آنها را حفظ کنید، زیرا ممکن است برای دامنه جدید شما خوب عمل کنند. با این حال، باید آنها را به آدرس جدید نشان دهید. در حالت ایده‌آل، باید با مدیران وب سایت‌های پیوند دهنده تماس بگیرید و از آنها بخواهید که پیوندها را به روز کنند. اگر این امکان وجود ندارد، با کمک ریدایرکت 301، صفحات دارای پیوندهای ورودی ارزشمند را به یک دامنه جدید هدایت کنید. این به شما امکان می دهد مقداری از ارزش SEO را از دامنه قدیمی خود ذخیره کنید.توجه: گوگل می گوید که ریدایرکت ها اکنون 100٪ از رتبه صفحه را پشت سر می گذارند، ما استفاده بیش از حد از زنجیره های تغییر مسیر را توصیه نمی کنیم. اول، آنها از بودجه خزیدن شما سوء استفاده می کنند. دوم، حقیقت این است که ما نمی توانیم کورکورانه هر کلمه گوگل را باور کنیم.
مرحله 2: اجرای انتقال دامنه
ابتدا باید دامنه جدید خود را در گوگل وبمستر تولز ثبت کنید. در صورتی که دستورالعمل ها را به دقت بخوانید و آنها را دنبال کنید، این روش بسیار آسان است.سپس، خزیدن یک دامنه جدید توسط موتورهای جستجو را مسدود کنید تا مطمئن شوید که آنها نمی توانند سایت شما را در حین انتقال و ایجاد تغییرات بخزند. انسداد را می‌توان با ایجاد فایل‌های robots.txt، اعمال متا تگ‌های روبات، یا نیاز به احراز هویت انجام داد.پس از اتمام، می توانید شروع به انتقال سایت خود به یک دامنه جدید کنید.

1. در صورتی که می خواهید ساختار سایت خود را تغییر دهید،

تک تک تغییر مسیرها را مستند کنید – بنابراین کنترل بهتری بر تمام صفحات قدیمی و جدید خواهید داشت و حداکثر آب پیوند را حفظ خواهید کرد. و همانطور که قبلا ذکر شد، تمام صفحاتی که ترافیک مستقیم و ارجاعی خوبی دارند باید با کمک ریدایرکت 301 به آنالوگ خود در یک دامنه جدید هدایت شوند.

2. یک فایل robots.txt جدید ایجاد کنید.

این قوانین نمایه سازی مشابهی را در دامنه قدیمی تنظیم می کند. شما باید مطمئن شوید که صفحاتی که از خزنده های موتورهای جستجو در سایت قدیمی شما پنهان شده اند، در دامنه جدید نیز غیرقابل دسترسی خواهند بود.همچنین توجه داشته باشید که اگر برخی از صفحات سایت قدیمی شما با کمک متا تگ های روبات مسدود شده اند، انسداد آنالوگ باید در دامنه جدیدی اعمال شود.

3. اکنون زمان آن رسیده است که یک ممیزی کامل سئوی وب سایت منتقل شده را اجرا کنید. حسابرس وب سایت (ساختار سایت > ممیزی سایت) به شما کمک می کند تا سایت جدید خود را از نظر لینک های شکسته، خطاهای کد HTML، عناوین گمشده، 404s، مشکلات PageSpees و غیره بررسی کنید. اگر هر یک از این موارد شناسایی شد، آنها را برطرف کنید.

حسابرسی وب سایت با حسابرس وب سایت


4. پس از بررسی همه محتوا،

URL ها و مسائل فنی، می توانید یک نقشه سایت xml برای دامنه جدید خود ایجاد کنید و آن را به Google Webmaster Tools ارسال کنید.

5. مراحل نهایی غیرفعال کردن انسداد

(به طوری که موتورهای جستجو می توانند به سایت جدید شما دسترسی پیدا کنند، خزیدن و ایندکس کنند) و به گوگل اطلاع می دهد که با کمک ابزار تغییر آدرس کنسول جستجوی گوگل حرکت کرده اید.

مرحله 3: نظارت بر نتایج انتقال دامنه


هنگامی که انتقال سایت خود را به یک دامنه جدید انجام دادید، زمان آن رسیده است که مهاجرت را مشاهده و نظارت کنید.

ابتدا، رتبه های دامنه جدید و ترافیک ارگانیک خود را بررسی کنید. تعیین کنید کدام کلمات کلیدی باعث جذب بازدیدکنندگان می شوند و کدام یک به خوبی کار نمی کنند. اعداد را با آماری که برای دامنه قدیمی خود جمع آوری کرده اید مقایسه کنید. این به شما کمک می‌کند بفهمید که چه کارهایی اشتباه انجام می‌دهید و چه بخش‌هایی از سایت با عملکرد ضعیف نیاز به توجه شما دارند. کنسول جستجوی گوگل در اینجا به شما کمک می کند.در مرحله بعد، تأیید بک لینک های سایت خود را اجرا کنید تا بررسی کنید که آیا آنها به دامنه جدید شما اشاره می کنند یا خیر. اگر برخی از پیوندها همچنان به دامنه قدیمی شما اشاره می کنند، با وب مسترهای این سایت ها تماس بگیرید و از آنها بخواهید اطلاعات پیوند را به روز کنند.و بخاطر داشته باش! پس از تکمیل انتقال، باید به صورت دوره ای دامنه جدید خود را بررسی کنید، نحوه نمایه شدن صفحات آن را نظارت کنید، ترافیک و رتبه بندی دامنه را بررسی کنید!
هنگامی که تمام موارد ذکر شده در بالا انجام شد، می توانید مطمئن باشید که دامنه قدیمی و پایگاه داده آن را حذف کنید. اکنون شما یک سایت کاملا جدید با همان محتوا اما یک نام دامنه جدید دارید. تبریک می گویم!

خط پایین


روند حرکت ممکن است راه بسیار طولانی باشد. اما اگر همه چیز را به درستی انجام دهید، فرآیند انتقال برای بازدیدکنندگان وب سایت یکپارچه و نامرئی خواهد بود. و این راهنما به شما کمک می کند تا کل روند را ساده کنید و آن را ساده تر و بهتر سازماندهی کنید.

به هر حال، آیا تا به حال سایت خود را به دامنه دیگری منتقل کرده اید؟ تجربه مثبت بود یا منفی؟ در کامنت نظرات و نظرات خود را در مورد موضوع به اشتراک بگذارید.

0