ابزار های تحلیل سایت

هیچ چیزی شبیه به روز رسانی ناگهانی الگوریتم گوگل نیست که شما را دچار سردرگمی و نگرانی کند. به نظر می رسد که موتورهای جستجو مانند گوگل منتظر هستند سئو سایت اصفهان تا شما همه اردک های خود را پشت سر هم جمع کنید و سپس به روز رسانی را منتشر کنید که تلاش های شما را فوراً منسوخ می کند.
به‌علاوه، هنوز مقداری محرمانه در پس چگونگی ارزیابی وب‌سایت‌ها توسط Google و تعیین اینکه کدام سایت‌ها در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERPs) برای سؤالات مختلف ظاهر می‌شوند، وجود دارد.

خبر خوب این است که چندین ابزار بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) وجود دارد – برخی رایگان، برخی پولی – که می‌توانند به شما در مشاهده کمک کنند.

وب سایت خود را همانطور که موتورهای جستجو مانند گوگل می بینند – از این طریق می توانید رتبه بندی و ارتباط خود را با کلمات کلیدی هدف خود بهبود بخشید.

توجه: برخی از ابزارهای رایگان زیر نیز طرح‌های پولی را ارائه می‌دهند، در حالی که برخی از ابزارهای پولی نیز طرح‌های رایگان ارائه می‌دهند – بنابراین، توصیه می‌کنیم صفحات قیمت گذاری ابزارهایی را که بیشتر به آن‌ها علاقه دارید بررسی کنید تا تعیین کنید کدام طرح برای شما ایده‌آل است. نیازها و اهداف

برای نکات جهانی سئو، می توانید از امروز برای رشد کسب و کار خود استفاده کنید، راهنمای ویدیویی ما را در زیر بررسی کنید.

بهترین ابزار سئو
وب سایت HubSpot Grader
کنسول جستجوی گوگل
تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
گزارش کارت سئو رایگان UpCity
نینجاهای بازاریابی اینترنتی
وب مستر بینگ
Google Trends
سئولایزر
سئو لرزه
سئوبیلیتی
پیوندهای من را بررسی کنید
BROWSEO
نرم افزار بازاریابی سئو HubSpot
اهرفس
SEMrush
KWFinder
نوار رشد
وورانک
BuzzStream
Moz Pro
لینکودی
Screaming Frog SEO Spider
آنها را حذف کنید
پاسخ عمومی
کلمه کلیدی قهرمان
SpyFu
Seomater
ContentKing
رتبه بندی SE
ابزارهای سئو رایگان
استفاده از این ابزارها رایگان است، اما ممکن است گزینه پولی را بیابید که ویژگی های بیشتری دارد. ما برخی از بهترین ویژگی های هر ابزار را به اشتراک گذاشته ایم و همچنین نحوه استفاده از آنها را برای استراتژی سئوی خود به اشتراک گذاشته ایم.

1. HubSpot Website Grader
ابزار SEO: HubSpot Website Grader

هدف بازاریابی ایجاد ترافیک و سرنخ های واجد شرایط از طریق وب سایت شرکت است. به همین دلیل است که ما به عنوان بازاریاب باید بدانیم که دقیقاً چه کاری می توانیم برای بهبود سئوی آن وب سایت انجام دهیم.

عملکرد وب سایت: در عرض چند ثانیه در مورد عملکرد وب سایت خود بیاموزید و مشکلات عملکردی خاص را شناسایی کنید و بازخورد واضح و عملی در مورد نحوه رفع آنها دریافت کنید.
پشتیبانی درخواستی: آموزش نحوه بهبود وب سایت خود را دریافت کنید.
مشکلات خاص وب سایت را بهبود بخشید: به یک دوره آموزشی  درباره بهینه سازی وب سایت دسترسی پیدا کنید تا بتوانید نحوه بهبود بخش های مشکل خاص وب سایت خود را درک کنید.
بهینه سازی برای موبایل: نحوه بهینه سازی وب سایت خود را برای موبایل کشف کنید.
افزایش امنیت وب: بیاموزید که چگونه می توانید بهترین شیوه های امنیت وب سایت را پیاده سازی کنید.
افزایش تجربه کاربری: UX وب سایت خود را شخصی سازی کنید تا تجربه ای لذت بخش برای کاربران ایجاد کنید.
2. کنسول جستجوی گوگل
ابزار سئو: کنسول جستجوی گوگل

کنسول جستجوی گوگل تعدادی ابزار در دسترس دارد که به شما کمک می کند عبارات و عباراتی را که مخاطبان هدف شما به دنبال آنها هستند در SERP ظاهر کنید.

اگر صاحب یک کسب‌وکار یا یک SEO در تیم بازاریابی خود هستید، کنسول جستجو می‌تواند به شما کمک کند تا تحلیل اولیه سئو را از ابتدا انجام دهید یا استراتژی سئو موجود خود را با کلمات کلیدی جدید به‌روزرسانی کنید. کنسول جستجوی گوگل وب سایت شما را کنترل، اشکال زدایی و بهینه سازی می کند — و برای بهره مندی از این ابزار، نیازی به دانستن نحوه کدنویسی ندارید.

کلمات کلیدی: درباره کلمات کلیدی که صفحات وب شما در حال حاضر برای آنها رتبه بندی می شوند، بیاموزید.
خطاهای خزیدن: هر گونه خطای خزیدن که در وب سایت شما وجود دارد را شناسایی کنید.
پاسخگویی تلفن همراه: درک کنید که وب سایت شما تا چه حد برای موبایل مناسب است و فرصت هایی را برای بهبود تجربه تلفن همراه برای کاربران خود کشف کنید.
Google Index: ببینید چه تعداد از صفحات وب شما در فهرست گوگل قرار دارند (اگر در فهرست گوگل نیستند، می توانید از ابزار بازرسی URL ابزار برای ارسال صفحه برای نمایه سازی استفاده کنید).
تجزیه و تحلیل و معیارها: معیارهای مرتبط با وب سایت که برای شما مهم هستند، مانند کلیک ها، نمایش ها، میانگین نرخ کلیک (CTR) و موقعیت متوسط.
3. گوگل آنالیتیکس
ابزار سئو: گوگل آنالیتیکس

اگرچه Google Analytics یک نسخه پولی دارد، نسخه رایگان محصول می‌تواند به شما در مدیریت سئوی وب‌سایتتان کمک کند – این امر مخصوصاً اگر Google Analytics را با کنسول جستجوی Google جفت کنید صادق است. با انجام این کار، تمام داده‌های سئوی وب‌سایت شما در مرکز قرار می‌گیرند و جمع‌آوری می‌شوند، و می‌توانید از پرس‌وجوها برای شناسایی زمینه‌های بهبود با کلمات کلیدی و عباراتی استفاده کنید که می‌خواهید وب‌سایت و صفحات وب شما برای آنها رتبه‌بندی شوند.

راه های دیگری که می توانید از نسخه رایگان Google Analytics برای درک و بهبود وضعیت خود استفاده کنید

سئو عبارتند از:

فیلتر کردن ترافیک ارجاعی: از شر ترافیکی خلاص شوید که پتانسیل خراب کردن گزارش های سئو را دارد، مانند ترافیک جعلی.
مقایسه ترافیک وب سایت ارگانیک با غیر ارگانیک: بدانید بازدیدکنندگان شما از کجا می آیند و آن کانال ها را برای افزایش ترافیک بهینه سازی کنید.
تعیین معیارهای تعامل: از گزارش های محتوای سایت برای تعیین معیارهای تعامل در هر صفحه وب، تعامل برای دایرکتوری ها و صفحات در وب سایت خود، معیارهای خروج از صفحه، و همچنین کسب، رفتار و تبدیل صفحات فرود استفاده کنید.
ویژگی تبدیل‌های کمکی گزارش چند کانالی را مرور کنید: مشخص کنید کدام یک از کانال‌های شما منجر به بیشترین تبدیل و ارزشی که برای کسب و کار شما به ارمغان آورده است.
4. گزارش کارت سئوی رایگان UpCity
ابزار SEO: گزارش SEO رایگان UpCity

 

کارت گزارش رایگان SEO توسط UpCity به شما امکان می دهد وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید تا تعیین کنید که چگونه در مقابل رقبا قرار می گیرد.

در ازای آدرس ایمیل شما و چند نقطه داده، SEO Report Card گزارشی را ارائه می دهد که موارد زیر را پوشش می دهد:

تجزیه و تحلیل رتبه: تصویری از رتبه بندی وب سایت شما در محبوب ترین موتورهای جستجو.
لینک سازی: حساب دقیق تعداد وب سایت هایی که به سایت شما لینک می دهند.
تجزیه و تحلیل در سایت: نگاهی به اینکه چقدر در ترکیب کلمه کلیدی اصلی خود در سراسر سایت خود موفق بوده اید.
دسترسی به وب سایت: اطلاعاتی در مورد زمان بارگذاری و دسترسی سایت شما.
معیارهای اعتماد: مروری بر سطح اعتماد یا اعتبار سایت شما.
نمایه سازی فعلی: نشان دهنده تعداد صفحات سایت شما ایندکس شده است.
5. نینجاهای بازاریابی اینترنتی
ابزار سئو: نینجاهای بازاریابی اینترنتی

 

نینجاهای بازاریابی اینترنتی یک شرکت متمرکز بر سئو با ابزارهای رایگان متنوعی است که می توانید از آنها برای مقایسه وب سایت خود با رقبا، بهینه سازی صفحات وب برای کلمات کلیدی خاص، تولید متا تگ ها و افزایش ترافیک ارگانیک به وب سایت خود استفاده کنید.

در اینجا چند نمونه از ابزارهای سئوی رایگان بازاریابی اینترنتی نینجا وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

ابزار لینک شکسته: لینک های شکسته و تغییر مسیرها را شناسایی کنید و از ویژگی خزیدن سایت برای ایجاد نقشه سایت XML از وب سایت خود استفاده کنید.
فراداده تصویر: همه پیوندهای صفحه خود (خارجی، داخلی و غیره) را در صفحات وب خود مشاهده کنید تا ببینید چه چیزی خوب کار می کند و چه چیزی خراب است یا نیاز به به روز رسانی دارد.
ابزار بهینه سازی روی صفحه: از این ابزار برای ارزیابی محتوای صفحه وب، اطلاعات متا و پیوندهای داخلی خود استفاده کنید.
مقایسه کنار هم: سئوی صفحات وب خود را با صفحات وب رقبا مقایسه کنید.
زمان بارگذاری صفحه: زمان بارگذاری صفحه و مدت زمانی که طول می کشد تا هر جزء از یک صفحه وب به طور کامل نمایش داده شود را تجزیه و تحلیل کنید.
6. وب مستر بینگ
ابزار سئو: وب مستر بینگ

 

Microsoft Bing Webmaster به شما امکان دسترسی به بسیاری از ابزارهایی را می دهد که بینشی در مورد وب سایت شما ارائه می دهند، مانند ابزارهای گزارش دهی، تشخیصی و SEO. ابزارهای SEO که می توانید به صورت رایگان از آنها استفاده کنید این قدرت را دارند که به شما کمک کنند تا وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید، بک لینک ها را مدیریت کنید و کلمات کلیدی را بررسی کنید تا مطمئن شوید سایت شما برای جستجوی ارگانیک به خوبی بهینه شده است.

در اینجا برخی از کارهای دیگری وجود دارد که می توانید با ابزارهای SEO Bing Webmaster انجام دهید:

نمایه های بک لینک را ببینید: برای درک صفحات ارجاع دهنده، دامنه ها و لینک های لنگر، در مورد نمایه بک لینک خود بیاموزید.
انجام تحقیق در مورد کلمات کلیدی: تعیین کنید که مخاطب شما چه کلمات کلیدی و عباراتی را جستجو می کند و همچنین حجم جستجوی آن کلمات و عبارات کلیدی.
از ویژگی اسکن سایت استفاده کنید: وب سایت خود را خزیده و خطاهای فنی سئو را شناسایی کنید.
دریافت گزارش های سئو: هر گونه خطایی که در وب سایت و صفحات سایت شما وجود دارد را بررسی کنید.
7. Google Trends
ابزار SEO: Google Trends

 

ابزارهای سئو سنتی مانند مواردی که قبلاً در مورد آنها صحبت کردیم برای انجام تحقیقات و ممیزی زمانی که کسب و کار شما از قبل تاسیس شده است عالی هستند. اما اگر در حال راه اندازی یک کسب و کار جدید هستید و می خواهید بدانید که مردم در حال بررسی چه صنایع، موضوعات و ایده های محبوبی هستند، چه؟ Google Trends یک مکان عالی برای کشف پتانسیل های بکر است که می تواند یک چشم انداز کلیدی بزرگ برای وب سایت شما ایجاد کند.

باید توجه داشته باشید که Google Trends جایی نیست که بتوانید داده های گرانول را دریافت کنید. این ابزار زمانی بهترین عملکرد را دارد که از آن به عنوان قطب نما برای تعیین جهت استراتژی سئوی خود استفاده کنید و سپس آن بینش ها را با نرم افزار قوی تری مانند ابزار بازاریابی سئو جفت کنید.

در اینجا چیزی است که باید در Google Trends به دنبال آن باشید:

روندها: به دنبال روندها در کشورها یا مناطق خاصی از جهان باشید.
موضوعات محبوب: افراد محبوب و کلمات کلیدی دم بلند مرتبط با آنها را پیدا کنید.

8. Seolyzer
ابزار SEO: Seolyzer

 

Seolyzer یک ابزار رایگان خزیدن، تجزیه و تحلیل گزارش و سئو سایت است که به شما کمک می کند تعیین کنید که موتورهای جستجو مانند گوگل چگونه وب سایت شما را مشاهده می کنند. Seolyzer اطلاعاتی را که ربات‌های خزنده در فایل‌های گزارش سرور شما باقی می‌گذارند در حین مرور سایت شما برای شناسایی و ایجاد KPIهای SEO شما به دست می‌آورد. این ابزار همچنین کدهای خطا، تغییر مسیرها و عملکرد سرعت صفحه را شناسایی می کند.

علاوه بر این، Seolyzer می تواند به شما کمک کند:

نظارت بر مسائل سئو: زمان پاسخگویی ضعیف، پیام‌های خطا و حجم خزیدن را شناسایی کنید تا بتوانید قبل از ارائه آن‌ها را حل کنید.

0