کلود فلر چیست؟

Cloudflare به عنوان یک شبکه تحویل محتوا (CDN) شناخته شده است. امروزه از آن گذشته است  طراحی سایت اصفهان و طیف وسیعی از خدمات را ارائه می دهد که عمدتاً شبکه و امنیت را پوشش می دهد.

ماموریت اعلام شده آنها: کمک به ایجاد اینترنت بهتر.

برای درک این موضوع، تجربیات خود را از اینترنت تا کنون در نظر بگیرید. من مطمئن هستم که مواردی وجود داشته است که با صفحات وب کند یا بی پاسخ مواجه شده اید. دلایل زیادی برای این وجود دارد، اما نتیجه نهایی یکسان است – تجربه مرور شما تحت تأثیر قرار می گیرد.حتی بدتر از آن، ممکن است نتوانید به محتوای مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید. این یکی از دلایل اصلی وجود Cloudflare و سایر شرکت‌های مشابه آن است.

Cloudflare شبکه عظیمی از سرورها را در اختیار دارد و اداره می کند. از این موارد برای کمک به سرعت بخشیدن به وب سایت ها و همچنین محافظت از آنها در برابر حملات مخرب مانند DDoS استفاده می کند. در نهایت، وب سایت هایی که از خدماتی مانند Cloudflare استفاده می کنند ایمن تر هستند و تجربه مرور بهتری را به کاربران خود ارائه می دهند.

زمینه: پروژه Honeypot و فراتر از آن

Cloudflare مانند امروز شروع نشد، بلکه به عنوان پروژه ای برای کشف منشاء هرزنامه های ایمیل بود. پروژه هانی پات که توسط بنیانگذاران لی هالووی و متیو پرینس طراحی شده بود در سال 2004 راه اندازی شد.

در سال 2009، میشل زاتلین، مدیر عامل فعلی، به آنها ملحق شد. آنها با هم مأموریتی را آغاز کردند تا نه تنها تهدیدهای اینترنتی را ردیابی کنند، بلکه از وب سایت ها در برابر آنها دفاع کنند. تا پایان سال، آنها کمی بیش از 2 میلیون دلار سرمایه جذب کرده بودند.

تیم Cloudflare که به صورت خصوصی در سال 2010 راه اندازی شد، در ابتدا با تعدادی از اعضای انجمن Honeypot کار کرد. اواسط سال آینده خبرهای غیرمنتظره ای دریافت کردند. جدا از دفاع از تهدید، Cloudflare در واقع سرعت سایت را – به طور متوسط ​​یک سوم – افزایش داد.

آنها تصمیم گرفتند برای عموم باز شوند و از آن زمان به عقب نگاه نکرده اند. امروزه، Cloudflare حدود 4.4 میلیارد دلار ارزش دارد – و در حال رشد است.

با وجود موفقیت Cloudflare، داستان لی هالووی واقعاً غم انگیز است. هالووی از زوال عقل فرونتومپورال رنج می برد. این بیماری نه تنها او را تحت تأثیر قرار داد، بلکه عمیقاً همه نزدیکان او را تحت تأثیر قرار داد. داستان او را اینجا بخوانید.

چگونه cloudflare کار می کند

قلب Cloudflare در شبکه عظیم سرورهایی است که دارد. این شبکه در بیش از 93 کشور پراکنده شده است سئو سایت اصفهان (این تقریباً نیمی از کشورهای جهان است) و بیش از 200 مکان را پوشش می دهد. اینها هم به عنوان سرورهای کش داده و هم به عنوان فایروال در مقیاس وسیع عمل می کنند.

از نظر فنی، اگر یک وب سایت میزبان دارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که با Cloudflare ثبت نام کنید. سپس، سایت خود را به کنترل پنل آنها اضافه کنید. از آن به بعد تقریباً هندزفری است. بخش‌هایی از داده‌های سایت شما در چندین مکان در سراسر جهان در سرورهای Cloudflare ذخیره می‌شوند.

هنگامی که یک بازدیدکننده برای سایت شما درخواست می کند، Cloudflare همزمان با برقراری ارتباط با وب سایت شما، داده های کش شده را از نزدیک ترین مکان برای آنها ارسال می کند. این اغلب باعث می شود که بازدیدکنندگان اطلاعات را بسیار سریعتر از زمانی که درخواست مستقیماً به وب سایت شما ارسال شده بود دریافت کنند.

در همان زمان، تمام داده هایی که از طریق سرورهای Cloudflare منتقل می شوند، نظارت می شوند. به این ترتیب، آنها می توانند حملات احتمالی را مسدود کنند، بازیگران بد (مانند ربات ها) و هر چیز دیگری را که به حفظ امنیت سایت شما کمک می کند را فیلتر کنند.

در طول سال ها، Cloudflare خدمات خود را به طور قابل توجهی افزایش داده است. هر بار که عناصر بیشتری را اضافه می کند، آن را برای کاربران خود بهتر، سریع تر و قوی تر می کند.

مزایای استفاده از Cloudflare

قابل درک است که ممکن است در مورد Cloudflare به دلیل اندازه و نحوه تکامل آن سردرگمی وجود داشته باشد. اساساً، آنها به بیانیه ماموریت اصلی خود برای کمک به ایجاد اینترنت بهتر متعهد می مانند.این بدان معناست که تمرکز آنها هنوز بر روی سه حوزه کلیدی است: امنیت، عملکرد و قابلیت اطمینان.

  1. امنیت – Cloudflare به محافظت از وب سایت ها کمک می کند

جستجوی نام دامنه برای یک سایت با استفاده از Cloudflare، سرورهای نام اصلی آن را نشان نمی دهد. جستجوی نام دامنه برای یک سایت با استفاده از Cloudflare، سرورهای نام اصلی آن را نشان نمی دهد.هنگامی که سایت خود را به Cloudflare اضافه کردید، تمام داده هایی که خارج یا وارد می شوند از طریق سرورهای آنها منتقل می شوند. در آن نقطه می توان آن را توسط Cloudflare برای ارزیابی تهدیدات بالقوه تجزیه و تحلیل کرد.عناصری که Cloudflare به دنبال آنهاست عبارتند از آدرس IP بازدیدکننده، درخواست‌ها، تعداد درخواست‌ها و موارد دیگر. Cloudflare همچنین به کاربران اجازه می دهد فایروال خود را با قوانین سفارشی پیکربندی کنند.

هنگامی که سایت شما به Cloudflare متصل شد

سیستم DNS آن نیز محافظت می شود. اگر کسی نام دامنه شما را جستجو کند، تنها چیزی که می بیند مجموعه DNS ارائه شده توسط Cloudflare است و نه سرورهای نام واقعی شما، برای مثال.

به طور کلی، استفاده از Cloudflare به جلوگیری از ترافیک ربات، نفوذ مخرب، حملات DDoS و موارد دیگر کمک می کند. به آن فکر کنید همانطور که یک بالشتک ضربه ای را که یک مشت به بدن شما وارد می کند را نرم می کند. هرچند از نظر فنی، بیشتر از زره بدنه هوشمند است

کوسن.

  1. سرعت – از طریق ذخیره از راه دور توزیع شده بهبود یافته است

مروری بر نحوه عملکرد کش داده در CDN

به لطف روشی که امروزه گوگل کار می کند، سرعت مورد علاقه صاحبان وب سایت در سراسر جهان است. وب‌سایت‌های سریع‌تر به معنای رتبه‌بندی جستجوی بالاتر، افزایش نرخ تبدیل و به طور کلی تجربه بازدیدکننده بهتر است.تصور کنید بخش هایی از وب سایت شما در سرورهای Cloudflare در مکان های مختلف ذخیره شده است. هر بار که یک بازدیدکننده سعی می کند به سایت شما دسترسی پیدا کند، Cloudflare با تحویل سایت شما از نزدیک ترین مکان کش به سایت شما پاسخ می دهد.

قدرت مطلق سرورهای Cloudflare همراه با مکان کوتاه‌تر برای سفر داده به این معنی است که سایت شما سریع‌تر از همیشه در مرورگر بازدیدکننده بارگذاری می‌شود. در همین حال، به وب سرور شما زمان داده می شود تا هر چیز دیگری را که در سرورهای Cloudflare ذخیره نشده است، ارائه دهد.

نظریه ای که Cloudflare دنبال می کند، محاسبات لبه است، که سعی می کند داده ها و منابع محاسباتی را تا حد امکان به بازدیدکنندگان نزدیک کند. این امر باعث کاهش زمان مورد نیاز برای عبور داده ها از اینترنت می شود.

مزیت جانبی – صرفه جویی در هزینه در پهنای باند

از آنجا که بخش‌هایی از سایت شما در سرورهای Cloudflare ارائه می‌شوند، در هزینه‌های پهنای باند نیز صرفه‌جویی می‌کنید. سایت‌هایی که روی VPS، Cloud یا برنامه‌های میزبانی اختصاصی اجرا می‌شوند، اغلب برای پهنای باند هزینه می‌کنند و ممکن است در هزینه صرفه‌جویی قابل توجهی داشته باشند.

اینکه چه مقدار از سایت شما کش است به نحوه طراحی آن بستگی دارد. Cloudflare عناصر ایستا (چیزهایی که احتمالاً تغییر نمی کنند) مانند تصاویر ذخیره می کند. هرچه محتوای ثابت بیشتری داشته باشید، ذخیره سازی بهتر خواهد بود.

  1. قابلیت اطمینان – Cloudflare به طور مجازی منابع شما را گسترش می دهد

به لطف تعداد زیادی دارایی، Cloudflare یک عنصر اضافی به ساختار سایت شما اضافه می کند. از آنجایی که سرورهای آنها به ارائه بخش‌هایی از سایت شما کمک می‌کنند، شما در حال افزایش عمق هستید.اگر یک گره Cloudflare به هر دلیلی از کار بیفتد، سایت شما همچنان می تواند از طریق نزدیک ترین مکان بعدی تحویل داده شود.

گذشته از آن، سیستم توزیع شده نیز به عنوان متعادل کننده بار عمل می کند. با ارائه بخش هایی از سایت خود به سرورهای مختلف، فشار روی وب سرور خود را کاهش می دهید. این می تواند تعداد بازدیدکنندگان همزمان پشتیبانی شده را افزایش دهد و در عین حال همان سطح عملکرد را حفظ کند.

آنچه Cloudflare به کاربران ارائه می دهد

شبکه تحویل محتوا

تقریباً تمام خدمات Cloudflare در محصول CDN آن ادغام شده است. این همان چیزی است که Cloudflare به آن مشهور است و بخش عمده ای از مزایای نشان داده شده در بخش بالا را ارائه می دهد. DNS شامل حافظه پنهان، نظارت بر ترافیک، پشتیبانی HTTP/2 و HTTP/3، SSL و موارد دیگر می شود.

ثبت نام دامنه

این چیزی است که اکثر ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب معمولاً ارائه می دهند. با این حال، بسیاری از آنها صرفاً به نمایندگی از ثبت کنندگان نام دامنه دوباره می فروشند – یکی از آنها اکنون Cloudflare است. سرویس نسبتا جدید است. در حالی که می‌توانید در دامنه‌هایی بخرید یا انتقال دهید تا توسط آنها مدیریت شود، اولی هنوز در حالت بتا است.

میزبانی برای رسانه های جریانی

فایل‌های رسانه‌ای، به‌ویژه ویدیو، دسته اصلی دارایی‌هایی هستند که برای ارائه Cloudflare مناسب هستند. طیف جهانی سرورها برای کسانی که می خواهند چنین خدماتی را ایجاد کنند ایده آل است. همچنین به این معنی است که آنها می توانند خدمات را با نرخ های بسیار رقابتی ارائه دهند.

وضوح DNS از طریق 1.1.1.1

هر کسی که یک حساب اینترنتی دارد از وضوح DNS استفاده می کند. این همان چیزی است که به ترجمه نام دامنه به قالب واقعی قابل خواندن توسط ماشین کمک می کند. هر بار که آدرس سایتی را در مرورگر خود تایپ می کنید و اینتر را فشار می دهید، از وضوح DNS استفاده می کنید.

در اصل، اکثر وضوح DNS توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) ما انجام می شود. با این حال، آنها همیشه کار خوبی از آن انجام نمی دهند، که منجر به تجربه های پایین تر از مرورگر می شود. در سطح دیگری، برخی از کشورها سانسور وب را از طریق ISP های خود اعمال می کنند.با استفاده از وضوح DNS 1.1.1.1 Cloudflare، نه تنها سرعت مرور خود را افزایش می دهید، بلکه بلوک های ابتدایی سطح ISP را نیز دور می زنید.

0