به روزترین روش‌های سئو در سال ۲۰۲۲

با توجه به پیشرفت روزافزون سئو و اصول اجرای آن در فضای مجازی، نیاز به تغییر در شیوه‌های اجرای این برنامه نیز همواره احساس می‌شود. سئو سایت اصفهان از سوی دیگر به دلیل اینکه گوگل همواره در حال تغییر و به روزرسانی الگوریتم‌های مدنظر خود در رابطه با سئو است، فعالان این عرصه باید خود را با این به روز رسانی‌ها تطبیق دهند تا در زمینه بارگذاری محتوا بر اساس شیوه‌های جدید، با مشکلی مواجه نشوند.

با در نظر گرفتن پیچیدگی‌های سئو می‌توان گفت که افرادی که در زمینه بارگذاری محتوای آنلاین در سایت‌های مختلف فعالیت دارند، باید همواره در صدد افزایش آگاهی خود درباره تکنیک‌های سئو باشند و به این ترتیب موفقیت خود را در این زمینه تضمین کنند. شما نباید خود را به چند مورد محدود کنید و در هر زمان باید نسبت به تغییرات ایجادشده توسط گوگل در این مورد، آماده باشید.

قطعا همه افرادی که در زمینه سئو فعالیت می‌کنند، این را می‌دانند که نحوه صحیح اجرای سئو محتوا در سایت, در افزایش رتبه آن در گوگل اهمیت بسزایی دارد. در واقع رعایت کردن اصول صحیح این کار می‌تواند به افزایش بازدید از سایت شما منجر شود. به همین دلیل است که در هر زمانی باید نسبت به مسئله به روزرسانی اصول سئو در گوگل آمادگی کامل را داشته باشید.

آینده سئو چگونه خواهد بود؟

آینده این برنامه به یکی از دغدغه‌های بسیار مهم در ذهن افراد تبدیل شده است. برای گوگل بسیار مهم است که کاربران اینترنت بهترین شرایط را برای سرچ موضوعات مورد علاقه خود در اختیار داشته باشند. از سوی دیگر با توجه به اینکه بسیاری از افراد استفاده از کامپیوتر و لپ‌تاپ را محدود کرده‌اند و به استفاده از گوشی هوشمند روی آورده‌اند، بنابراین گوگل الگوریتم‌های جدید خود را بر اساس برنامه‌های گوشی هوشمند تنظیم می‌کند. به همین دلیل است که آینده سئو بسیار مهم تلقی می‌شود. ضمن اینکه روز به روز الگوریتم‌های دقیق‌تری ارائه خواهد شد که شرایط سخت‌گیرانه‌تری برای رتبه‌بندی سایت‌ها اعمال خواهد کرد.

جدیدترین شیوه‌های سئو

1)  Core Web Vitals

این روش، یکی از جدیدترین شیوه‌های سئو سایت است که در زمینه رتبه‌بندی سایت‌ها به یک فاکتور بسیار مهم تبدیل شده است.  این شیوه از سه اصل مهم پیروی می‌کند که شامل سی‌ال‌اس، اف‌آی‌دی و ال‌سی‌پی است. منظور از سی‌ال‌اس موارد مربوط به تغییر زیاد در صفحه سایت است که باعث آزار کاربر می‌شود. اف‌آی‌دی نیز مسئله زمان لود مطلب را بررسی می‌کند و ال‌سی‌پی هم بر مسئله زمان لود شدن بزرگترین بخش صفحه سایت نظارت دارد. همانطور که متوجه شدید، مسئله سرعت لود مطلب در الگوریتم‌های جدید سئو سایت در گوگل بسیار حائز اهمیت است. بنابراین بهتر است هر چه سریع‌تر وب‌سایت خود را بر اساس فاکتورهای Core Web Vitals به روزرسانی کنید تا از این نظر دچار مشکل نشوید.

2)  Passage ranking

پسج رنکینگ به تازگی در سئو ارائه شده است و گوگل با استفاده از آن می‌تواند درباره رتبه یک بخش از یک صفحه تصمیم‌گیری کند. به عبارت دیگر وقتی کاربر قصد دارد تنها درباره یک مطلب به خصوص اطلاعاتی را به دست بیاورد، محتوای طولانی برایش مفید نخواهد بود. به همین دلیل گوگل بخشی از متن را که به مطلب موردنظر کاربر ارتباط دارد، رتبه‌بندی می‌کند، به همین دلیل بهتر است که محتوای خود را با دقت بیشتری بنویسید. برای مثال پرسش‌های کاربران را در نظر بگیرید و در محتوا، به آن پرسش‌ها پاسخ دقیق و بدون ابهام دهید.

3)  Featured Snippe

الگوریتم پاسخ ویژه یکی از تازه‌ترین شیوه‌های سئو محسوب می‌شود که بدون شک آینده بسیار درخشانی در این عرصه خواهد داشت. نحوه فعالیت آن به این صورت است که شما وقتی مطلبی را به صورت پرسش در گوگل سرچ می‌کنید، این الگوریتم پاسخ سوال را به طور کامل‌تر و در یک پاراگراف ارائه می‌دهد. البته این الگوریتم فعلا برای جستجو به زبان فارسی فعال نیست.

4) Search Intent  

الگوریتم هدف جستجو  در سال‌های اخیر بسیار پرکاربرد شده است. این برنامه می‌تواند به شما در زمینه تطبیق محتوا با نیاز کاربر کمک‌های بسیار موثری ارائه دهد. در واقع با توجه به اینکه گوگل به ارائه برنامه‌های بهتر به کاربران بسیار اهمیت می‌دهد، شما باید محتوای خود را به گونه‌ای آماده کنید که نیاز کاربران به بهترین شکل تامین شود. در واقع شما باید به نیاز کاربر توجه کنید و خود را جای فردی بگذارید که قصد دارد مطلب مدنظر خود را در گوگل جستجو کند. این را در نظر داشته باشید که اگر محتوای شما برای کاربر مفید نباشد، رتبه شما با خطر جدی مواجه خواهد شد.

5)  Visual Search

جستجوی بصری در واقع به معنای جستجو در میان محتواهای غیرمتنی مانند تصاویر، ویدئوها و فایل‌های صوتی است که در سال‌های اخیر در گوگل بسیار رواج یافته است. این شیوه نیز در سال جاری میلادی رایج شده و یکی از برنامه‌هایی که این شیوه را به خوبی ارائه می‌دهد و رضایت کاربران را نیز جلب کرده است، برنامه Pinterest است. به خصوص اینکه این برنامه در گوشی‌ هوشمند بسیار عالی کار می‌کند و انتظارات کاربران را به شکل مطلوبی تامین کرده است. پس بهتر است برای جا نماندن از این عرصه، هر چه سریع‌تر فعالیت خود را در زمینه تولید تصویر و ویدیوی با کیفیت آغاز کنید. البته اختصاص یک صفحه جدا برای شبکه اجتماعی Pinterest در سایت خود را نیز فراموش نکنید.

6)  Video Marketing

همانطور که در بخش جستجوی بصری اشاره کردیم، ارائه محتوای صوتی، تصویری و یا ویدئویی در کنار محتوای متنی بسیار فراگیر شده و گوگل نیز به آن اهمیت بسیار زیادی می‌دهد و این مورد را در رتبه‌بندی سایت لحاظ کرده است. ویدئو مارکتینگ یکی از ابعاد این شیوه جدید گوگل است که می‌تواند بر روی رتبه سایت شما بسیار تاثیرگذار باشد. در واقع این را در نظر بگیرید که سرعت رشد فناوری باهث شده است کاربر دیگر خیلی به دنبال مطالعه متن و محتوای متنی نباشد و بیشتر توجه خود را معطوف تصویر و یا فایل صوتی کند.

بنابراین اگر می‌خواهید سایت شما در زمینه رتبه‌بندی در گوگل به جاهای بالاتری برسد، باید این نکته را مدنظر قرار دهید که انتخاب و انتشار محتوای ویدئویی یا صوتی بسیار مهم و موثر است. پس از هم‌اکنون به فکر ایجاد تغییرات موثر در روش خود برای سئوی سایت باشید.

0