تولید محتوای همیشه سبز چیست؟

نحوه ایجاد محتوای همیشه سبز ماندگار (17 نکته و ترفند)

بازاریابی محتوا یکی از موثرترین استراتژی ها برای بازاریابی یک کسب و کار، یک وب سایت یا یک فروشگاه آنلاین است. با این حال، همه انواع محتوا برای مخاطبان شما ارزشمند نیستند و مهمتر از همه، برخی از مقالات ارزشمند شما ممکن است در برخی از زمان‌ها با منسوخ شدن و نامربوط شدن در اثر کهولت سن از بین بروند.

ارائه دهنده خود را انتخاب کنید
مقایسه کنید

بهترین راه حل شما چیست؟ خوب، شما به محتوای همیشه سبز نیاز دارید. شما به مقالاتی نیاز دارید که با گذشت زمان ارزش یکسانی داشته باشند و ترافیک ارگانیک را در ده سال با همان نرخ یا شاید حتی با نرخی بالاتر از الان جذب کنند. قبل از پرداختن به موضوع اصلی، اجازه دهید کمی در مورد بازاریابی محتوا صحبت کنیم.

چرا بازاریابی محتوا موثر است؟

محتوای نوشتاری یا بصری همیشه یک راه عالی برای انجام بازاریابی بود، حتی قبل از اینکه اینترنت اینجا باشد. همه ما تبلیغات بسیار خوبی را که در طول سال‌ها در تلویزیون دیده‌ایم به یاد داریم، بروشورهای آموزنده‌ای را که به صورت رایگان در مجلات ارائه می‌شد، نگه داشته‌ایم. اینترنت دسترسی ما به اطلاعات را تسهیل کرد و آن را در اختیار میلیون‌ها کاربر قرار داد، اما در مجموع، برخی از حقایقی را که بازاریابان از قبل از آن آگاه بودند، تغییر نداد.

بیایید ببینیم که چرا محتوا یک ابزار بازاریابی قدرتمند است، وقتی صحبت از دنیای آنلاین می شود و چرا هرگز با استراتژی های دیگر جایگزین نمی شود:

1. مردم همیشه به دنبال اطلاعات هستند و همیشه خواهند بود
برای این نکته از دو مثال نظری استفاده خواهم کرد. فقط یک لحظه بایستید و فکر کنید. وقتی سوالی دارید و جواب آن را نمی دانید اولین کاری که انجام می دهید چیست؟ خوب، شما بپرسید. همیشه متخصصان و متخصصانی در اطراف برای دریافت پاسخ سریع وجود ندارند، اما خوشبختانه، می توانید از رایانه یا دستگاه تلفن همراه خود استفاده کنید و پاسخ خود را جستجو کنید. اینجاست که محتوا در جای خود قرار می گیرد.

از طرف دیگر، به تمام وب سایت ها و وبلاگ هایی که روزانه یا هفتگی می خوانید فکر کنید. شما نمی دانستید که آنها وجود دارند، اما هنگامی که مطالب ارزشمندی را در یک صفحه وب مطالعه کردید، برای اطلاعات بیشتر به آنجا بازگشتید. شاید حتی سایت را نشانه گذاری کرده باشید یا در خبرنامه آنها مشترک شوید. چرا؟ پاسخ بسیار ساده است: شما نمی توانید همه چیز را بدانید. اطلاعات خوب همیشه ارزشمند خواهد بود، چه نظری باشد، چه عملی یا صرفاً سرگرمی.

2. افراد بیشتری هر روز از مسدود کننده های تبلیغات استفاده می کنند
تا پایان سال 2016 بیش از 615 میلیون دستگاه مسدودکننده تبلیغات در سراسر جهان وجود داشت و این تعداد همچنان روز به روز در حال افزایش است. iOS دارای یک مسدود کننده تبلیغات داخلی است اما کاربران اندروید می توانند از برنامه های شخص ثالث نیز استفاده کنند. آنها رایگان هستند و با خواندن آگهی های مزاحم، استفاده بهتر از دستگاه را تسهیل می کنند. گوگل حتی در حال آزمایش یک مسدودکننده تبلیغات داخلی برای کروم است.

دستگاه‌هایی که از مسدودکننده‌های تبلیغات استفاده می‌کنند
دستگاه‌هایی که از مسدودکننده‌های تبلیغات استفاده می‌کنند (Img src: Business Insider Inc)
از طرف دیگر محتوای ارزشمند را نمی توان مسدود کرد. بیایید بگوییم که اگر محتوا ارزشمند و آموزنده باشد، کاربران حتی به مسدود کردن آن فکر نمی کنند، بلکه در عوض با آن ارتباط برقرار می کنند و برای اطلاعات بیشتر به وب سایت باز می گردند.

3. هزینه کمتری نسبت به سایر استراتژی های بازاریابی دارد اما با بازگشت سرمایه بالاتر
استخدام نویسندگان محتوا نسبت به خرید تبلیغات در وب سایت های دیگر، تلویزیون و رادیو هزینه های قابل توجهی کمتری دارد. بازده سرمایه گذاری ها نیز به دلیل واقعیت هایی که در دو پاراگراف قبلی توضیح داده شد، بالاتر است. اگر وب سایت خود را راه اندازی می کنید، اگر یاد بگیرید چگونه مقالات خود را به تنهایی بنویسید، هزینه های شما حتی بیشتر کاهش می یابد.

همچنین، طبق مطالعه‌ای که توسط MDG Advertising انجام شده است، بیش از 70 درصد از کاربران اینترنت می‌خواهند از طریق محتوا در مقابل تبلیغات سنتی، محصولات را بیاموزند.

چه کسانی می توانند از بازاریابی محتوا سود ببرند؟

در یک کلام همه هیچ محدودیتی وجود ندارد. فرقی نمی کند که یک کارآفرین مشتاق باشید، یک هنرمند یا فقط یک وبلاگ نویس. موقعیت شغلی، صنعت یا گرایش حرفه ای شما مهم نیست. هر کسی که هستید، هر کجا که هستید، برای رشد برند خود و ادامه توسعه کسب و کار یا نفوذ شخصی خود به بازاریابی موثر نیاز دارید. محتوای ارزشمند میانبر شما به سمت بالا است.

آیا می توانید یک استراتژی بازاریابی محتوا را با انواع دیگر بازاریابی ادغام کنید؟

بله، تو میتونی. در واقع، اکثر بازاریابان علاوه بر انتشار محتوا، چندین نوع بازاریابی از جمله تبلیغات پولی، بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی مستقیم و بازاریابی ایمیلی را در استراتژی های خود گنجانده اند.

نکاتی برای ایجاد محتوای همیشه سبز برای وب سایت یا وبلاگ شما
هر نوع محتوا در طول زمان ارزش یکسانی نخواهد داشت. بنابراین، شما به محتوای همیشه سبز نیاز دارید تا مطمئن شوید که استراتژی بازاریابی شما به همان اندازه امروز موثر خواهد بود. محتوای همیشه سبز چیست؟ این محتوای باکیفیتی است که برای سئو دوستانه و در عین حال بسیار مرتبط ساخته و ساخته شده است

محتوای همیشه سبز
محتوای همیشه سبز

اگر هدف شما نوشتن محتوای ارزشمند همیشه سبز است، باید برای هر موضوع جدیدی که می خواهید درباره آن بنویسید تحقیق کنید. شاید شما یکی از معتبرترین صداها در صنعت خود باشید. شما به مهارت ها و توانایی های خود اطمینان دارید و می دانید که پست های شما به خوبی نوشته شده و آموزنده هستند.

 

با این حال، شما نمی توانید همه چیز را در طاقچه خود بدانید. بعلاوه، یک مقاله به خوبی تحقیق شده، با استنادها و ارجاعات عالی بیشتر از یک نظر شخصی قابل اعتماد تلقی می شود. اگر منابع و زمان مورد نیاز را دارید، سعی کنید تحقیقات اصلی را نیز انجام دهید. این به مقاله شما کمک می‌کند تا از سایرین متمایز شود و در عین حال استنادها و در نتیجه بک لینک‌ها را به پست شما جذب می‌کند.

 

محتوای تحقیق

 

البته توجه داشته باشید که برخی از این مطالعات طی چند سال منسوخ خواهند شد. به عنوان مثال، می توانید یک تحقیق بازار در مورد نفوذ اتصالات 4G در مناطق روستایی انجام دهید. با این حال، در پنج سال آینده، ممکن است همه اتصالات 5G داشته باشند و بنابراین مطالعه شما دیگر واجد شرایط دائمی نیست، حتی اگر همه چیز دیگر باشد. یک راه حل ساده برای جلوگیری از چنین مسائلی وجود دارد. در واقع، شما نمی توانید از آنها اجتناب کنید، اما آنها را به موقع اصلاح کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سال بعد به مقاله خود بازگردید و آمار خود را به روز کنید.

 

  1. تصاویری مناسب و معرف انتخاب کنید

انتخاب مناسب ترین و معرف ترین تصاویر در مقالات کار آسانی نیست اما کاری نیست که از آن غافل شوید. ما در دنیای بصری زندگی می کنیم که در آن رسانه های اجتماعی مبتنی بر بصری غالب شده اند و اینستاگرام، فیس بوک، یوتیوب و پینترست محبوب ترین پلتفرم ها هستند.

 

همه آنها بصری هستند، دلیلی بر این که این نوع محتوا برای درصدی از کاربران اینترنت امروزی ارزشمندتر از متن است.

 

محتوا به تصاویر بصری نیاز دارد

 

اگر قصد دارید آموزش بنویسید، دریافت تصاویر خود بسیار آسان تر خواهد بود. شما باید در طول کل فرآیند عکس بگیرید، اسکرین شات بگیرید و غیره. با این حال، ممکن است آموزش‌هایی بر اساس متن و انواع دیگر مقالات وجود داشته باشد که برای آنها به نمایش‌های بصری نیاز دارید. در اینجا، شما چندین گزینه دارید:

 

می توانید مشترک یک سرویس عکاسی استوک شوید و تصاویر خود را از آنجا خریداری کنید. یا از یک کتابخانه نمادهای برتر مانند Icon Finder استفاده کنید.

می‌توانید مخازن موجود تصاویر باز را جستجو کنید، تصاویر را به صورت رایگان دانلود کنید و در صورتی که موارد انتخابی خود را مطابق با الزامات کیفی مورد نیاز شما نیستند، تنظیم کنید.

اگر مهارت یا بودجه لازم برای استخدام یک طراح گرافیک/هنرمند را دارید، طرح ها، گرافیک ها و نمایش های خود را ایجاد کنید.

چند تصویر باید در یک پست وبلاگ درج کنید؟ خب، پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که می خواهید چه چیزی را به مخاطب خود منتقل کنید. در صورتی که در حال نوشتن آموزش هستید، ممکن است برای هر مرحله که توضیح می دهید به تصاویر جداگانه نیاز داشته باشید. از طرف دیگر، اگر یک پست وبلاگ ساده بنویسید، حداقل به o نیاز دارید

0