اما آیا می دانستید که 82 درصد از خریداران B2B نیز موافق هستند که محتوا برای دستیابی به اهداف بازاریابی آنها مهم است؟

در مواجهه با یک مشکل، سئو سایت اصفهان چالش یا حتی دستیابی به یک هدف، به سادگی آن را در گوگل جستجو می کنند.

و بنابراین، این یک حقیقت سرد و خشن است که بدون حداقل حضور در گوگل، کسب و کار شما با یک نبرد سخت دیجیتال روبرو می شود.

در این راهنما، یک استراتژی برای ایجاد حضور آنلاین خود پیدا خواهید کرد – بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO).

شما یاد خواهید گرفت که سئو چیست، چگونه کار می کند و چه کاری باید انجام دهید تا سایت خود را در نتایج موتورهای جستجو قرار دهید.

اما قبل از شروع، می‌خواهم در مورد چیزی به شما اطمینان دهم.

منابع بسیار زیاد سئو را پیچیده می کند. آنها خوانندگان را با اصطلاحات فنی، عناصر پیشرفته می ترسانند و به ندرت چیزی فراتر از تئوری را توضیح می دهند.

به شما قول می دهم، این راهنما اینطور نیست.

من قصد دارم سئو را به اساسی ترین قسمت های آن تقسیم کنم و به شما نشان دهم که چگونه از تمام عناصر آن برای ایجاد یک استراتژی سئو موفق استفاده کنید.

برای درک سئو به خواندن ادامه دهید یا به قسمتی بروید که بیشتر به آن علاقه دارید.

سئو چیست؟
SEO مخفف بهینه سازی موتور جستجو است. هدف سئو افزایش دید یک شرکت در نتایج جستجوی ارگانیک است. این به کسب و کارها کمک می کند تا صفحات بیشتری را در SERP (صفحات نتایج موتور جستجو) بالاتر رتبه بندی کنند. در نتیجه، این تلاش‌ها بازدیدکنندگان بیشتری را به وب‌سایت شرکت سوق می‌دهد و شانس آن‌ها را برای تبدیل‌های بیشتر افزایش می‌دهد که منجر به مشتریان بیشتر و درآمد بیشتر می‌شود.

وقتی از من خواسته می‌شود که توضیح دهم سئو چیست، اغلب انتخاب می‌کنم که آن را یک استراتژی بنامم تا مطمئن شوم وقتی شخصی دسته‌بندی محصول یا خدمات شما را در گوگل جستجو می‌کند، وب‌سایت شما را پیدا می‌کند.

اما این رشته را کمی ساده می کند.

راه های زیادی برای بهبود سئوی صفحات سایت شما وجود دارد. موتورهای جستجو به دنبال عناصری از جمله برچسب‌های عنوان، کلمات کلیدی، تگ‌های تصویر، ساختار لینک داخلی و لینک‌های ورودی هستند (همچنین به عنوان بک لینک نیز شناخته می‌شوند). موتورهای جستجو همچنین به ساختار و طراحی سایت، رفتار بازدیدکنندگان و سایر عوامل خارجی و خارج از سایت نگاه می کنند تا تعیین کنند که سایت شما چقدر باید در SERP خود رتبه بالایی داشته باشد.

با در نظر گرفتن همه این عوامل، سئو در درجه اول دو چیز را هدایت می کند – رتبه بندی و دیده شدن.

سئو چگونه کار می کند؟
سئو با بهینه سازی محتوای یک وب سایت، انجام تحقیقات کلمات کلیدی و کسب لینک های ورودی برای افزایش رتبه آن محتوا و دیده شدن وب سایت کار می کند. در حالی که به طور کلی می توانید مشاهده کنید که نتایج بر روی SERP زمانی که صفحه وب خزیده شده و توسط یک موتور جستجو ایندکس شده است، تأثیر می گذارد، تلاش های SEO ممکن است ماه ها طول بکشد تا به طور کامل تحقق یابد.

رتبه بندی ها
این همان چیزی است که موتورهای جستجو برای تعیین محل قرار دادن یک صفحه وب خاص در SERP استفاده می کنند. رتبه بندی از موقعیت شماره یک شروع می شود تا تعداد نهایی نتایج موتور جستجو برای پرس و جو، و یک صفحه وب می تواند برای یک موقعیت در یک زمان رتبه بندی کند. با گذشت زمان، رتبه یک صفحه وب ممکن است به دلیل تازگی محتوا، رقابت در SERP یا تغییرات الگوریتم توسط خود موتور جستجو تغییر کند.

دید
این عبارت نشان می دهد که یک دامنه خاص در نتایج موتور جستجو چقدر برجسته است. با دید بالا، دامنه شما در SERP ها برجسته است. دید کمتر جستجو زمانی اتفاق می‌افتد که دامنه برای بسیاری از عبارت‌های جستجوی مرتبط قابل مشاهده نباشد.

هر دو مسئول ارائه اهداف اصلی SEO – ترافیک و اعتبار دامنه هستند.

یک دلیل دیگر وجود دارد که چرا باید از سئو استفاده کنید.

نظم و انضباط عملاً به شما کمک می کند تا برند خود را در کل مسیر خرید قرار دهید.

به نوبه خود، می تواند اطمینان حاصل کند که استراتژی های بازاریابی شما با رفتار خرید جدید مطابقت دارد.

زیرا همانطور که گوگل خود اعتراف کرد، رفتار مشتری برای همیشه تغییر کرده است.

از ژوئن 2019، 94٪ از جستجوهای اینترنتی در دارایی Google انجام می شود.

علاوه بر این، آنها ترجیح می دهند اکثر فرآیند خرید را به تنهایی طی کنند.

به عنوان مثال، در یک نظرسنجی از HubSpot Research، ما دریافتیم که 77٪ از مردم قبل از درگیر شدن با یک نام تجاری، درباره آن تحقیق می کنند.

77٪ از مردم قبل از اینکه با یک نام تجاری درگیر شوند، در مورد آن تحقیق می کنند

فارستر فاش کرد که مشتریان پایگاه های دانش را بر سایر کانال های سلف سرویس ترجیح می دهند.

علاوه بر این، این روند هرگز پیچیده تر از این نبوده است.

اما چگونه آنها از موتورهای جستجو در طول فرآیند استفاده می کنند؟

در اوایل کار، آنها از گوگل برای یافتن اطلاعات در مورد مشکل خود استفاده می کنند. برخی نیز در مورد راه حل های بالقوه جویا می شوند.

سپس، آنها جایگزین های موجود را بر اساس بررسی ها یا تبلیغات رسانه های اجتماعی قبل از پرس و جو از یک شرکت ارزیابی می کنند. اما این اتفاق پس از اتمام تمام اطلاعات رخ می دهد

منابع انرژی

بنابراین، تنها فرصتی که مشتریان متوجه شما شوند و شما را در نظر بگیرند این است که در نتایج جستجوی خود ظاهر شوند.

منبع ویژه

22 افسانه سئو که در سال 2020 باید پشت سر گذاشت
گوگل چگونه می داند چگونه یک صفحه را رتبه بندی کند؟
موتورهای جستجو فقط یک هدف دارند. هدف آنها ارائه مرتبط ترین پاسخ ها یا اطلاعات به کاربران است.

هر بار که از آنها استفاده می‌کنید، الگوریتم‌های آنها صفحاتی را انتخاب می‌کنند که بیشترین ارتباط را با درخواست شما دارند. و سپس آنها را رتبه بندی کنید و ابتدا معتبرترین یا محبوب ترین ها را نشان دهید.

برای ارائه اطلاعات مناسب به کاربران، موتورهای جستجو دو عامل را تجزیه و تحلیل می کنند:

ارتباط بین عبارت جستجو و محتوای یک صفحه. موتورهای جستجو آن را با عوامل مختلفی مانند موضوع یا کلمات کلیدی ارزیابی می کنند.
اعتبار، که با محبوبیت یک وب سایت در اینترنت سنجیده می شود. گوگل فرض می کند که هر چه یک صفحه یا منبع محبوب تر باشد، محتوای آن برای خوانندگان ارزشمندتر است.
و برای تجزیه و تحلیل همه این اطلاعات از معادلات پیچیده ای به نام الگوریتم های جستجو استفاده می کنند.

موتورهای جستجو الگوریتم های خود را مخفی نگه می دارند. اما با گذشت زمان، سئوکاران برخی از عواملی را که هنگام رتبه بندی یک صفحه در نظر می گیرند، شناسایی کرده اند. ما از آنها به عنوان فاکتورهای رتبه بندی یاد می کنیم و آنها تمرکز یک استراتژی سئو هستند.

همانطور که به زودی خواهید دید، افزودن محتوای بیشتر، بهینه سازی نام فایل های تصویری، یا بهبود لینک های داخلی می تواند بر رتبه بندی و مشاهده جستجوی شما تأثیر بگذارد. و این به این دلیل است که هر یک از این اقدامات یک عامل رتبه بندی را بهبود می بخشد.

استراتژی سئو چیست؟
استراتژی بازاریابی سئو یک برنامه جامع برای جذب بازدیدکنندگان بیشتر به وب سایت شما از طریق موتورهای جستجو است. سئوی موفق شامل استراتژی های روی صفحه است که از کلمات کلیدی مبتنی بر هدف استفاده می کنند. و استراتژی های خارج از صفحه، که لینک های ورودی را از سایر وب سایت ها به دست می آورند.

سه جزء اصلی یک استراتژی سئو قوی
برای بهینه سازی یک سایت، باید فاکتورهای رتبه بندی را در سه زمینه بهبود بخشید: راه اندازی فنی وب سایت، محتوا و پیوندها. بنابراین، اجازه دهید آنها را به نوبه خود مرور کنیم.

1. راه اندازی فنی
برای اینکه وب سایت شما رتبه بندی کند، سه چیز باید اتفاق بیفتد:

ابتدا یک موتور جستجو باید صفحات شما را در وب پیدا کند.

سپس، باید آنها را اسکن کند تا موضوعات آنها را بفهمد و کلمات کلیدی آنها را شناسایی کند.

و در نهایت، باید آنها را به فهرست خود اضافه کند – پایگاه داده ای از تمام محتوایی که در وب پیدا کرده است. به این ترتیب، الگوریتم آن می تواند نمایش وب سایت شما را برای پرس و جوهای مرتبط در نظر بگیرد.

ساده به نظر می رسد، اینطور نیست؟ مطمئنا جای نگرانی نیست به هر حال، از آنجایی که شما می توانید بدون هیچ مشکلی از سایت خود بازدید کنید، گوگل هم باید اینطور باشد، درست است؟

متأسفانه گیرایی وجود دارد. یک صفحه وب برای شما و موتور جستجو متفاوت به نظر می رسد. شما آن را به عنوان مجموعه ای از گرافیک ها، رنگ ها، متن با قالب بندی و لینک های آن می بینید.

برای یک موتور جستجو، چیزی جز متن نیست.

در نتیجه، هر عنصری که نمی تواند به این روش ارائه کند برای موتور جستجو نامرئی می ماند. و بنابراین، علیرغم اینکه وب سایت شما برای شما خوب به نظر می رسد، ممکن است گوگل محتوای آن را غیرقابل دسترس بیابد.

بگذارید یک مثال به شما نشان دهم. در اینجا نحوه مشاهده یک موتور جستجوی معمولی یکی از مقالات ما آمده است. به هر حال، این یکی است، اگر بخواهید آن را با نسخه اصلی مقایسه کنید.

راهنمای نهایی آمار بازاریابی در سال 2021 به عنوان یک نسخه متنی ساده از سایت که گوگل هنگام خزیدن سایت برای سئو سایت می بیند.

به نکاتی در مورد آن توجه کنید:

صفحه فقط متن است. اگرچه ما آن را با دقت طراحی کرده ایم، تنها عناصری که یک موتور جستجو می بیند متن و لینک است.
در نتیجه، نمی تواند تصویری را در صفحه ببیند (به عنصر مشخص شده با فلش توجه کنید.) فقط نام آن را می شناسد. اگر آن تصویر حاوی کلمه کلیدی مهمی باشد که می‌خواهیم صفحه برای آن رتبه‌بندی شود، برای موتور جستجو نامرئی خواهد بود.
اینجاست که راه‌اندازی فنی، که بهینه‌سازی در سایت نیز نامیده می‌شود، وارد می‌شود. این تضمین می‌کند که وب‌سایت و صفحات شما به Google اجازه می‌دهند بدون هیچ مشکلی آنها را اسکن و فهرست‌بندی کند. مهمترین عوامل موثر بر آن عبارتند از:

ناوبری وب سایت و پیوندها
موتورهای جستجو سایت ها را درست مثل شما می خزند. آنها لینک ها را دنبال می کنند. خزنده های موتورهای جستجو در یک صفحه قرار می گیرند و از پیوندها برای یافتن محتوای دیگر برای تجزیه و تحلیل استفاده می کنند. اما همانطور که در بالا مشاهده کردید، آنها نمی توانند تصاویر را ببینند. بنابراین، ناوبری و پیوندها را فقط به صورت متنی تنظیم کنید.

ساختار URL ساده
موتورهای جستجو از خواندن رشته های طولانی کلمات با ساختار پیچیده خوششان نمی آید. بنابراین، در صورت امکان، URL های خود را کوتاه نگه دارید. آنها را طوری تنظیم کنید که حتی الامکان فراتر از کلمه کلیدی اصلی که می خواهید صفحه را برای آن بهینه کنید، اضافه شود.

سرعت صفحه
موتورهای جستجو از زمان بارگذاری (زمانی که طول می کشد تا کاربر بتواند صفحه را بخواند) به عنوان شاخص کیفیت استفاده می کنند. بسیاری از عناصر وب سایت می توانند بر آن تأثیر بگذارند. برای مثال اندازه تصویر. برای پیشنهاداتی در مورد چگونگی بهبود صفحات خود از ابزار Google’s Page Speed ​​Insights استفاده کنید.


پیوندهای مرده یا تغییر مسیرهای شکسته
یک پیوند مرده، بازدیدکننده را به صفحه ای که وجود ندارد می فرستد. تغییر مسیر شکسته به منبعی اشاره می کند که ممکن است دیگر وجود نداشته باشد. هر دو تجربه کاربری ضعیفی را ارائه می دهند، اما همچنین از ایندکس کردن محتوای شما توسط موتورهای جستجو جلوگیری می کنند.

نقشه سایت و فایل های Robots.txt
نقشه سایت یک فایل ساده است که تمام URL های سایت شما را فهرست می کند. موتورهای جستجو از آن برای شناسایی صفحاتی برای خزیدن و فهرست بندی استفاده می کنند. 

از سوی دیگر، فایل txt به موتورهای جستجو می‌گوید که چه محتوایی را ایندکس نکنند (به عنوان مثال، صفحات خط مشی خاصی که نمی‌خواهید در جستجو ظاهر شوند.) هر دو را برای سرعت بخشیدن به خزیدن و نمایه‌سازی محتوای خود ایجاد کنید.

محتوای تکراری
صفحات حاوی محتوای یکسان یا کاملا مشابه موتورهای جستجو را گیج می کند. آنها اغلب تعیین محتوایی را که باید در نتایج جستجو نمایش دهند تقریبا غیرممکن می دانند. به همین دلیل، موتورهای جستجو محتوای تکراری را به عنوان یک عامل منفی در نظر می گیرند. و پس از پیدا کردن آن، می تواند یک وب سایت را با نمایش ندادن هیچ یک از آن صفحات جریمه کند.

منبع ویژه

نحوه انجام ممیزی فنی سئو
2. محتوا
هر بار که از یک موتور جستجو استفاده می کنید، به دنبال محتوا هستید – برای مثال اطلاعاتی در مورد یک موضوع یا مشکل خاص.

درست است، این محتوا ممکن است در قالب های مختلف باشد. این می تواند متن باشد، مانند یک پست وبلاگ یا یک صفحه وب. اما این می تواند یک ویدیو، توصیه محصول و حتی یک لیست تجاری باشد.

همش محتواست

و برای سئو، این چیزی است که به دید بیشتر جستجو کمک می کند.

در اینجا دو دلیل وجود دارد:

برای یکی، محتوا همان چیزی است که مشتریان هنگام جستجو می خواهند. صرف نظر از اینکه آنها به دنبال چه چیزی هستند، این محتوا است که آن را فراهم می کند. و هرچه تعداد بیشتری از آن را منتشر کنید، شانس بیشتری برای مشاهده جستجوی بیشتر دارید.
همچنین، موتورهای جستجو از محتوا برای تعیین نحوه رتبه بندی یک صفحه استفاده می کنند. این ایده ارتباط بین یک صفحه و جستجوی یک شخص است که قبلاً در مورد آن صحبت کردیم.
هنگام خزیدن یک صفحه، موضوع آن را تعیین می کنند. تجزیه و تحلیل عناصری مانند طول صفحه یا ساختار آن به ارزیابی کیفیت آن کمک می کند. بر اساس این اطلاعات، الگوریتم‌های جستجو می‌توانند پرس و جوی افراد را با صفحاتی مطابقت دهند که آن‌ها بیشترین ارتباط را با آن دارند.

فرآیند بهینه سازی محتوا با تحقیق در مورد کلمات کلیدی آغاز می شود.

تحقیق کلمات کلیدی
سئو به معنای جذب هیچ بازدیدکننده ای به سایت نیست. شما می خواهید افرادی را جذب کنید که به آنچه می فروشید نیاز دارند و می توانند به سرنخ ها تبدیل شوند و بعداً به مشتریان تبدیل شوند.

با این حال، این تنها در صورتی امکان پذیر است که برای کلمات کلیدی که آن افراد هنگام جستجو استفاده می کنند رتبه بندی شود. در غیر این صورت، هیچ شانسی وجود ندارد که آنها شما را پیدا کنند. و این حتی اگر وب سایت شما در بالای نتایج جستجو ظاهر شود.

به همین دلیل است که کار سئو با کشف عباراتی که خریداران بالقوه در موتورهای جستجو وارد می کنند شروع می شود.

این فرآیند معمولاً شامل شناسایی اصطلاحات و موضوعات مرتبط با کسب و کار شما است. سپس آنها را به کلمات کلیدی اولیه تبدیل کنید. و در نهایت، انجام تحقیقات گسترده برای کشف اصطلاحات مرتبطی که مخاطبان شما استفاده می کنند.

ما یک راهنمای کامل برای تحقیق کلمات کلیدی برای مبتدی منتشر کرده ایم. فرآیند تحقیق کلمه کلیدی را به تفصیل بیان می کند. از آن برای شناسایی عبارات جستجویی که باید هدف قرار دهید استفاده کنید.

با داشتن لیستی از کلمات کلیدی، گام بعدی بهینه سازی محتوای خود است. سئوکاران از این فرآیند به عنوان بهینه سازی روی صفحه یاد می کنند.

بهینه سازی روی صفحه

بهینه سازی روی صفحه، که سئوی درون صفحه نیز نامیده می شود، تضمین می کند که موتورهای جستجو الف) موضوع و کلمات کلیدی صفحه را درک می کنند، و ب) می توانند آن را با جستجوهای مرتبط مطابقت دهند.

توجه داشته باشید، من گفتم “صفحه” محتوا نیست. این به این دلیل است که، اگرچه بخش عمده ای از کار سئوی روی صفحه بر روی کلماتی که استفاده می کنید متمرکز است، به بهینه سازی برخی از عناصر در کد گسترش می یابد.

ممکن است درباره برخی از آنها شنیده باشید – متا تگ ها مانند عنوان یا توضیحات دو مورد از محبوب ترین آنها هستند. اما موارد بیشتری وجود دارد. بنابراین، در اینجا لیستی از مهم ترین اقدامات بهینه سازی در صفحه وجود دارد.

توجه: از آنجایی که محتوای وبلاگ در اکثر وب سایت ها غالب است، وقتی در مورد آن عوامل صحبت می کنیم، روی سئوی وبلاگ تمرکز می کنم – بهینه سازی پست های وبلاگ برای کلمات کلیدی مرتبط. با این حال، تمام این توصیه ها برای انواع دیگر صفحات نیز به همان اندازه معتبر است.

منبع ویژه

راهنمای استراتژی سئو داخلی
الف) بهینه سازی کلمات کلیدی
ابتدا مطمئن شوید که گوگل متوجه شده است که می خواهید این صفحه چه کلمات کلیدی را رتبه بندی کند. برای دستیابی به آن، مطمئن شوید که حداقل کلمه کلیدی اصلی را در موارد زیر قرار داده اید:

عنوان پست: در حالت ایده آل، آن را نزدیک به ابتدای عنوان قرار دهید. شناخته شده است که گوگل در ابتدای تیتر برای کلمات ارزش بیشتری قائل است.
URL: آدرس وب صفحه شما باید شامل کلمه کلیدی نیز باشد. در حالت ایده آل، از جمله هیچ چیز دیگری. همچنین، هر کلمه توقف را حذف کنید.
تگ H1: در اکثر سیستم های مدیریت محتوا، این تگ عنوان صفحه را به صورت پیش فرض نمایش می دهد. با این حال، مطمئن شوید که پلت فرم شما از تنظیمات متفاوتی استفاده نمی کند

100 کلمه اول (یا پاراگراف اول) محتوا: یافتن کلمه کلیدی در ابتدای پست وبلاگ به گوگل اطمینان می دهد که این موضوع در واقع موضوع صفحه است.

برچسب های متا عنوان و متا توصیف: موتورهای جستجو از این دو عنصر کد برای نمایش لیست های خود استفاده می کنند. آنها عنوان متا را به عنوان عنوان فهرست جستجو نمایش می دهند. Meta-Description محتوایی را برای تار کوچک زیر آن فراهم می کند. اما بالاتر از آن، آنها از هر دو برای درک بیشتر موضوع صفحه استفاده می کنند.

نام فایل های تصویری و تگ های ALT: به یاد دارید که موتورهای جستجو چگونه گرافیک های یک صفحه را می بینند؟ آنها فقط می توانند نام فایل خود را ببینند. بنابراین، مطمئن شوید که حداقل یکی از تصاویر حاوی کلمه کلیدی در نام فایل باشد.

 

0