بسته به اینکه از چه کسی سوال می کنید، بازاریابی موتورهای جستجو می تواند معانی مختلفی داشته باشد. معمولاً از SEM برای اشاره به کمپین های تبلیغاتی جستجوی پولی مانند تبلیغات گوگل استفاده می شود. سئو سایت اصفهان اما، برخی ممکن است از آن برای اشاره به تمام اقدامات بازاریابی که در یک موتور جستجو انجام می‌شوند، استفاده کنند، خواه پرداخت شده باشند یا نه.در این مقاله، ما توضیح خواهیم داد که SEM چیست، مزایای آن چیست، و مفاهیم اساسی برای کمک به شما برای شروع دنیای بازاریابی موتورهای جستجو.

آیا می خواهید استراتژی SEM خود را بهبود ببخشید یا راه اندازی کنید؟ 

SEM: بازاریابی موتورهای جستجو چیست؟
تعیین اینکه دقیقاً از چه چیزی SEM یا بازاریابی موتور جستجو تشکیل شده است می تواند دشوار باشد زیرا بسته به اینکه از چه کسی بپرسید تعاریف مختلفی وجود دارد.

SEM توسط مجموعه ای از ابزارها، تکنیک ها و استراتژی هایی تعریف می شود که به بهینه سازی دید وب سایت ها و صفحات وب از طریق موتورهای جستجو کمک می کند. به طور خلاصه، هدف SEM به دست آوردن موقعیت بهتر موتور جستجو در گوگل و سایر سایت های مشابه است.به طور کلی، صفحات جستجوی گوگل و سایر سایت ها دو نوع نتیجه را نشان می دهند:

نتایج ارگانیک: برای اینکه بدانیم کدام نتایج را نشان دهیم، موتور جستجو از الگوریتمی استفاده می‌کند که به شما می‌گوید کدام وب‌سایت‌ها بهتر است به یک پرس و جوی خاص پاسخ دهند. الگوریتم گوگل بر اساس ارتباط (محتوای وب) و اعتبار (پیوندهای سایر صفحات) است. مجموعه ای از تکنیک ها و ابزارهای مورد استفاده برای قرار دادن لیست های ارگانیک به عنوان SEO (بهینه سازی موتور جستجو) شناخته می شود.
نتایج پولی: برخلاف فهرست‌های ارگانیک، در اینجا تبلیغ‌کننده باید برای هر کلیک پرداخت کند. برای به دست آوردن ترافیک با خرید تبلیغات در موتورهای جستجو، باید به راهکارهای تبلیغاتی موتورهای جستجو مانند Google Ads متوسل شوید. به این سیستم PPC (پرداخت به ازای کلیک) یا CPC (هزینه هر کلیک) نیز گفته می شود.
بازاریابی موتورهای جستجو شامل تکنیک های سئو و تبلیغات موتورهای جستجو می شود. با این حال، بیشتر بازاریابان از SEM برای اشاره انحصاری به تبلیغات موتورهای جستجو یا نتایج پولی استفاده می کنند. برای جلوگیری از سردرگمی، در این مقاله از SEM برای اشاره به تبلیغات موتورهای جستجو و تبلیغات پولی استفاده می کنیم.

مفاهیم اولیه SEM

SEM یک موضوع بسیار گسترده است که راه های مختلفی برای بررسی دارد. در زیر، ما به برخی از مقالات مرتبط با موضوعات خاص تر در روش SEM پیوند داده ایم.

SEO و SEM: SEO و SEM در استراتژی های بازاریابی آنلاین ضروری هستند، اما دو علامت اختصاری نیز هستند که منجر به سردرگمی زیادی می شوند. کدام یک برای برند شما بهتر است و چگونه می توانید از هر دو برای افزایش ترافیک و افزایش تبدیل استفاده کنید؟
موقعیت یابی SEM: موقعیت یابی SEM روش پولی است که برای به دست آوردن سریع موقعیت در موتورهای جستجو استفاده می شود.
کمپین SEM: کمپین SEM نشان دهنده کل استراتژی تبلیغاتی است که تبلیغات را در موتورهای جستجو مانند گوگل ایجاد می کند. یک کمپین می تواند گروه های تبلیغاتی و کلمات کلیدی مختلفی را در بر بگیرد تا موقعیت یابی را افزایش دهد.
SEM در گوگل: محبوب ترین شکل SEM در Google Ads است. برای ایجاد یک کمپین SEM در گوگل، از کلی ترین به ملموس ترین آن بروید. روش های مختلفی برای تبلیغات در گوگل ادز با گزینه ها و ساختارهای تبلیغاتی متنوع وجود دارد.

چرا از SEM استفاده کنیم؟
دلایل زیادی برای گنجاندن SEM در استراتژی بازاریابی دیجیتال شما وجود دارد. اینها تنها بخشی از مزایای استفاده از بازاریابی موتورهای جستجو برای برند شما هستند.

ترافیک بسیار واجد شرایط را به صفحه خود بیاورید. یکی از پایه های هر استراتژی بازاریابی دیجیتال، جذب کاربران مناسب به صفحات فرود شما است. بازاریابی موتورهای جستجو در جلب توجه کاربران و ایجاد کلیک بسیار موثر است و به کاربران اجازه می دهد بر اساس کلماتی که به دنبال آن هستند فیلتر کنند. این تضمین می کند که ترافیک شما متشکل از افرادی است که به طور بالقوه به برند شما علاقه مند هستند
برند یا شرکت خود را در سراسر جهان شناخته شود. قرار گرفتن خود در صدر گوگل راهی عالی برای دیده شدن برندتان است. دیدن صفحه شما در وهله اول به کاربر این امکان را می دهد که آن را با نیازی که به دنبال حل آن است مرتبط کند، حتی اگر روی صفحه کلیک نکند.
تبدیل ایجاد کنید. Google Ads راه های زیادی را برای اندازه گیری تبدیل ارائه می دهد و بنابراین اطمینان حاصل می کند که تبلیغات شما واقعاً مؤثر هستند.
با بودجه کم نتیجه بگیرید. راه حل های تبلیغاتی موتورهای جستجو را می توان در هر زمان با نیازهای بودجه ای شما تنظیم کرد. شما نیازی به سرمایه گذاری اولیه زیادی ندارید، بنابراین برای مشاغل کوچک و متوسط ​​مناسب هستند. اگر نام تجاری شما در حال رشد است، آسمان محدودیت است!
در نهایت، با راه حل های Google Ads بازاریابی موتورهای جستجو، نه تنها می توانید تبلیغات را در موتور جستجو قرار دهید، بلکه از داده ها و پارامترهای موجود برای قرار دادن تبلیغات متنی در سایر وب سایت ها نیز بهره ببرید. امکانات شخصی سازی بسیار زیاد است. به عنوان مثال، می توانید کاربرانی را که قبلاً ویزی شده اند را هدف قرار دهید

وب سایت خود را انتخاب کنید، به محصولات نوع X علاقه مند هستید، از یک شهر خاص هستند، و غیره. همراه با کمپین های تبلیغاتی موتور جستجوی شما، اینها می توانند ابزار قدرتمندی برای رشد برند شما باشند.

مزایا و معایب SEM


بدون شک بازاریابی موتورهای جستجو ابزاری قدرتمند برای تقریبا همه انواع برندها است. برای ارزیابی زمان و نحوه استفاده از آن، اجازه دهید برخی از مزایا و معایب را بررسی کنیم.

 

مزایا

بسیار قابل اندازه گیری ابزارهایی مانند Google Ads گزارش‌های بسیار دقیقی از تکامل کمپین شما در اختیار شما قرار می‌دهند، بنابراین می‌توانید همیشه بدانید که با تبلیغاتتان چه اتفاقی می‌افتد. علاوه بر این، می‌توانید از ادغام با Analytics استفاده کنید تا همه چیز را تا حد کمال کنترل کنید.
نظارت در زمان واقعی رابط تجزیه و تحلیل به شما این امکان را می دهد که ببینید در هر لحظه چه اتفاقی می افتد و اگر به نتایج مورد نظر خود نرسیدید، مسیر را به لحظه اصلاح می کند.
پرداخت برای هر کلیک. با این کار، فقط در صورت رسیدن به نتیجه، هزینه را پرداخت خواهید کرد. شما می توانید حداکثر بودجه روزانه ای که مایل به سرمایه گذاری هستید و همچنین حداکثر هزینه به ازای هر کلیکی که می توانید بپردازید را کنترل کنید. به این ترتیب از سودآوری کمپین مطمئن می شوید.
سرعت. با توجه به سایر تکنیک ها مانند سئو یا بازاریابی محتوا، تبلیغات در موتورهای جستجو به شما امکان می دهد به نتایج نسبتاً سریع و در مقیاس بزرگ برسید.
در دسترس همه از آنجایی که سرمایه گذاری بودجه مقیاس پذیر است، این راه حل هم برای شرکت های بزرگ و هم برای SME ها کار می کند. همه آنها در شرایط مساوی برای رسیدن به جایگاه های اول برای کلمات کلیدی رقابت می کنند.
تقسیم بندی. در نهایت، یکی دیگر از نکات مثبت این ابزار، امکان تقسیم بندی عالی آن است. با تمرکز بر کلمات کلیدی، به افرادی که فعالانه به شما علاقه مند هستند دسترسی خواهید داشت. همچنین می توانید آن را بر اساس عوامل دیگری مانند مکان، زبان یا رفتار فیلتر کنید.

 

معایب


هزینه بلند مدت بالاتر برای روشن بودن، SEM فقط زمانی کار می کند که شما پرداخت می کنید. اگرچه با گذشت زمان می‌توانید کمپین‌های خود را بهینه کنید و هزینه‌های هر کلیک را کاهش دهید، باید به پرداخت هر یک از بازدیدهایی که دریافت می‌کنید ادامه دهید.
سطح بالای رقابت. بازاریابی موتورهای جستجو محبوب شده است و شرکت های زیادی وجود دارند که برای جایگاه خود برای کلمات کلیدی مشابه رقابت می کنند. این رقابت باعث افزایش هزینه ها می شود و گاهی اوقات دستیابی به ROI خوب دشوار است.
مزاحم است برخلاف راه‌حل‌های دیگر مانند تبلیغات بومی، SEM شامل «تهاجم» به فضای کاربر با محتوایی است که او به دنبال آن نبوده است. در واقع، اگر کاربر مورد نظر شما دارای مسدود کننده تبلیغات باشد، ممکن است تبلیغات شما را نبیند.

فرهنگ لغت SEM: اصطلاحات برتر برای دانستن
برای پایان، بیایید مفاهیم اساسی مورد نیاز برای حرکت در دنیای تبلیغات موتورهای جستجو را مرور کنیم. از آنجایی که ما از گوگل برای اکثریت قریب به اتفاق جستجوها استفاده می کنیم، می خواهیم خود را بر اساس عباراتی که در تبلیغات گوگل استفاده می شود، قرار دهیم.

کلمات کلیدی: کلمات کلیدی اساس همه بازاریابی موتورهای جستجو هستند. کلمات کلیدی کلمات، گروه‌هایی از کلمات یا عباراتی هستند که تبلیغ شما را به کاربران نشان می‌دهند.


تبلیغ متنی: نوع تبلیغ استانداردی است که در موتورهای جستجو نشان داده می شود. آنها معمولا یک عنوان، دو خط متن و یک پیوند قابل تنظیم دارند.


گروه تبلیغات: گروه های تبلیغاتی مجموعه های تبلیغاتی و کلمات کلیدی هستند. این‌ها در کمپین‌هایی دسته‌بندی می‌شوند که در آن‌ها می‌توانید بودجه روزانه و کشورها یا مناطقی را که تبلیغات در آن نمایش داده می‌شوند را تعریف کنید.
شبکه جستجو: بخشی از موتور جستجو که تبلیغات شما در آن نمایش داده می شود. ساده ترین کار این است که با تبلیغات متنی در بالا و سمت راست صفحه نتایج کار کنید، اما می توانید تبلیغات را در سایت های دیگر مانند Google Shopping یا Google Maps نیز نشان دهید.
Impressions: تعداد دفعاتی که یک تبلیغ نشان داده می شود


کلیک: تعداد دفعاتی که روی یک تبلیغ کلیک شده است


CTR: درصد نمایش هایی که یک کلیک ایجاد می کنند.


CPC: میانگین هزینه هر کلیک. شما می توانید حداکثر CPC را برای تضمین عدم تجاوز از بودجه تعریف کنید.


سطح کیفیت: امتیاز (که توسط گوگل تعیین می شود) از یک کلمه کلیدی و یک تبلیغ برای تعیین CPC شما. در تئوری، هرچه کیفیت یک تبلیغ بالاتر باشد، هزینه کمتری برای هر کلیک پرداخت می کنید.


امروزه SEM یک ضرورت است. با این حال، اگر در ترکیب با ابزارهای دیگر مانند SEO استفاده شود، بسیار قدرتمندتر است. مطالعه کلمات کلیدی رکن اساسی در استراتژی موتور جستجوی ما است. مطالعه Personas خریدار همچنین برای درک مخاطبان ما هنگام جستجوی کلمات کلیدی خاص بسیار مهم است زیرا به ما امکان تقسیم بندی دقیق تری را می دهد.

0