روش‌های قرارگرفتن در صفحه اول گوگل در کوتاهترین زمان ممکن

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دغدغه‌های صاحبان سایت‌های اینترنتی، این است که محتوای سایت آن‌ها در صفحه اول گوگل قرار گیرد. طراحی سایت اصفهان اهمیت این مسئله در این است که قرار گرفتن در صفحه اول موجب ارتقای سطح سایت و افزایش استقبال مردم از آن می‌شود. این وضعیت منجر به دریافت آگهی‌های تبلیغاتی بیشتر و در نتیجه افزایش درآمد صاحبان سایت‌ها می‌شود. بنابراین همه افراد به دنبال یافتن راهی مناسب برای تحقق این امر برای سایت‌های متبوع خود هستند.

برای این منظور در این مطلب سعی شده است بهترین روش‌های متداول برای ارتقای سطح سایت و قرار دادن آن در صفحه گوگل ارائه شود. اگرچه نمی‌توان گفت که راه‌های ارائه شده در این مقاله صد درصد انتظارات شما را برآورده می‌کنند، اما به کارگیری این روش‌ها بدون شک می‌تواند در این زمینه تا حد زیادی موثر باشد. در عین حال استفاده از این شیوه‌ها مستلزم صبوری و پشتکار زیاد است و البته باید به مسئله زمان نیز توجه شود.

بهترین شیوه‌های موثر در قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل

دو روش عمده برای این منظور وجود دارد که عبارتند از تبلیغ‌های موجود در گوگل و بهینه‌سازی سایت یا به عبارت دیگر سئوی سایت. منظور از تبلیغات گوگل ارائه کلمه‌های کلیدی در محتواها بر اساس قوانین گوگل است. در واقع شما باید با استفاده از کلمات کلیدی که گوگل آن‌ها را مشخص کرده است، محتوای خود را به بهترین شکل در سایت قرار دهید تا گوگل در صورت جستجوی این کلمات توسط کاربر، سایت  سئو سایت اصفهان شما در زمره صفحات مربوط به نتایج جستجو قرار دهد. البته این کار دارای هزینه است، بنابراین شما نیاز به این دارید که ابتدا هزینه‌های مورد نظر برای این کار را تامین کنید.

روش دیگر در این راستا بهینه‌سازی سایت یا سئو است. این روش برخلاف شیوه قبلی نیاز به صرف هزینه زیادی ندارد و فقط باید برای اجرای آن به بهترین شیوه ممکن، مهارت‌های لازم در زمینه اجرای دستورالعمل‌های سئو را کسب کنید. اما فارغ از این مسائل این نکته را در نظر داشته باشید که نباید برای دستیابی به نتیجه مدنظر خود، شتابزده عمل کنید. در زمینه انتخاب کلمات کلیدی مناسب، باید بسیار سنجیده عمل کنید و از کلماتی استفاده کنید که در صفحه جستجوی گوگل زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

منظور از سئو چیست و به چند روش انجام می‌شود؟

مجموعه‌ای از اقدامات انجام شده با هدف قرار گرفتن سایت در بین رتبه‌های بالاتر در صفحه جستجوی گوگل، سئو گفته می‌شود. این اقدامات شامل نوشتن محتوا، استفاده از کلمات کلیدی مناسب و پراکندگی مناسب آن در کل محتوا که اصطلاحا به آن چگالی گفته می‌شود، تعیین دقیق و مناسب تیترهای اصلی و میان‌تیترها، انتخاب تیتر مناسب و جذاب، و برخی موارد دیگر. به طور کلی سه روش عمده برای انجام سئو که عبارتند از روش کلاه سفید، روش کلاه خاکستری و روش کلاه سیاه.

برای رسیدن به صفحه اول گوگل چه میزان هزینه لازم است؟

بهترین راه برای کاهش هزینه‌های مورد نیاز در این زمینه این است که شما تمامی مهارت‌های مورد نیاز برای انجام فعالیت‌های مربوط به سئو را فرا بگیرید و خود این کار را انجام دهید. اما اگر این امکان برای شما فراهم نیست، چاره‌ای جز کمک گرفتن از یک فرد ماهر در زمینه سئو ندارید. در این صورت باید دستمزد مناسبی برای آن فرد با توجه به میزان توانایی و مهارت او در نظر بگیرید. این را هم در نظر بگیرید که اگر می‌خواهید بهترین نتیجه را در زمینه ارتقای رتبه سایت خود به دست آورید، باید از افراد با مهارت بالا کمک بگیرید که این امر نیازمند هزینه بیشتر است.

اما به طور کلی هزینه‌های مورد نیاز برای قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل، به شرح زیر است: هزینه خرید هاست و دامنه که سالانه پرداخت می‌شود، هزینه طراحی سایت که فقط یک بار باید پرداخت شود، هزینه تولید محتوا      و هزینه سئو سایت به صورت ماهانه، هزینه لینک‌سازی خارجی به صورت ماهانه، و هزینه تبلیغات به میزان مورد نیاز.

اقدامات اصلی و عمده برای رسیدن به صفحه اول گوگل

مهم‌ترین اقداماتی که شما باید برای افزایش رتبه سایت خود و قرار گرفتن آن در صفحه اول جستجوی گوگل انجام دهید، به شرح زیر است:

1) در نظر گرفتن قوانین گوگل و اجرای صحیح این قوانین: گوگل به قوانین تعیین شده خود بسیار اهمیت می‌دهد و اجرا نشدن آن‌ها باعث کاهش شدید رتبه سایت شما خواهد شد. برای اطلاع از این قوانین به سایت Webmaster Guidelines مراجعه کنید.

 

2) فعالیت منحصر به فرد و تخصصی: بهتر است به فکر رقابت با سایت‌های دیگر نباشید و فعالیت‌های سایت خود را به صورت تخصصی و متفاوت با اقدامات دیگر سایت‌ها انجام دهید. این امر به کسب رتبه بهتر برای شما کمک زیادی خواهد کرد.

 

3) حساسیت در زمینه انتخاب کلمه کلیدی مناسب: قطعا از اهمیت انتخاب کلمه کلیدی مناسب آگاهی دارید. بهتر است که کلمات کلیدی محتوای خود را طولانی و حداقل سه کلمه انتخاب کنید. به این ترتیب می‌توان گفت که نیمی از راه را برای قرار گرفتن سایت خود در صفحه اول گوگل پشت سر گذاشته‌اید.

 

4) دقت ویژه در زمینه کیفیت محتوای تولید شده: تمام توجه خود را معطوف این نکته کنید که محتوای شما دارای بهترین و بالاترین کیفیت باشد و از اشتباهات نگارشی، گرامری و املایی کاملا به دور باشد. این مسئله برای گوگل اهمیت بسیار زیادی دارد. ضمن اینکه تولید محتوا باید دائمی باشد و نباید بین محتواهای سایت وقفه طولانی مدت ایجاد شود. هدفمند بودن محتوا نیز اهمیت بسیاری دارد و باعث می‌شود کاربر جذب محتوای سایت شما شود.

 

5) بهینه‌سازی محتوای داخلی سایت: گوگل به مسئله سئو بسیار اهمیت می‌دهد. بنابراین حتما نسبت به بهینه‌سازی محتوا و ظاهر سایت خود توجه کافی داشته باشید. از کلمات کلیدی ابتدای متن خود حتما بهره بگیرید. حداقل تعداد کلمات محتوای خود را 2000 کلمه در نظر بگیرید. استفاده از کلمات کلیدی در هدینگ‌ها را فراموش نکنید. و در نهایت اینکه حتما به مسئله لینک‌سازی داخلی توجه داشته باشید.

 

6) اهمیت لینک سازی خارجی: مهم‌ترین بخش در زمینه لینک‌سازی خارجی، استفاده از بک‌لینک است. البته انجام درست این کار نیازمند داشتن مهارت بالا است. یکی از بهترین راه‌ها برای انجام این کار، استفاده از آگهی‌های سایت‌های دیگر است که می‌تواند به هر چه بیشتر دیده شدن سایت شما کمک کند. این راه یکی از روش‌های متداول برای ارتقای رتبه سایت محسوب می‌شود.

0