ناور چیست؟

ناور  یک پلت فرم آنلاین به زبان کره ای از نوع پورتال است که موتور جستجوی خود را دارد که نتایج جستجو را در بخش های انتخاب شده، مانند اخبار، تصاویر، ویدئو، سایت های خرید و تبلیغات نمایش می دهد.ناور به طور عمومی Google of Korea نامیده می شود، زیرا در حال حاضر موتور جستجوی شماره یک کره است. در سال 1999 توسط گروهی از کارمندان سابق سامسونگ راه اندازی شد سئو سایت اصفهان و از آن زمان تاکنون بر صنعت جستجوی کره تسلط داشته است.

حجم موتور جستجوی ناور در کره چقدر است؟

بر اساس نظرسنجی Statista، ناور در سال 2021 به 56 درصد از کاربران فعال ماهانه کره ای خدمات رسانی کرده است. با 47 میلیون کره ای که از اینترنت استفاده می کنند، حدود 25 میلیون کاربر فعال ماهانه موتور جستجوی Naver دارد. در همین حال، تنها 35٪ از کاربران آنلاین کره ای اطلاعات را در گوگل جستجو کردند و حدود 6٪ در Daum، دومین موتور جستجوی بزرگ کره، جستجو کردند. سهم کاربران ماهانه فعال در کره در سال 2021 بر اساس موتور جستجو کاربران فعال ماهانه توسط موتور جستجو در کره جنوبی در سال 2021. منبع: Statista

طرح بندی ناور در مقابل گوگل

اگر هنوز به صفحه اصلی Naver نرفته اید، چیزی که احتمالاً بلافاصله شما را تحت تأثیر قرار می دهد این است که چقدر شبیه به یاهو است. صفحه اصلی Naver بسیار شلوغ تر از Google است، با تعداد زیادی تصاویر، بنرهای فلش، بخش ها و موارد مشابه.

صفحه اصلی ناور در مقابل گوگل

خوب، این چیزی است که در سطح نهفته است – تفاوت های آشکار. با این حال، ناور نیز به روشی بسیار عمیق تر و پیچیده تر با گوگل متفاوت است.برای مثال، بیایید صفحات نتایج جستجو را برای 이브닝 가운 (لباس شب) در Naver.com و Google.co.kr مقایسه کنیم.

آیا می خواهید بررسی کنید که وب سایت شما در Naver چگونه رتبه بندی می کند؟

Rank Tracker را دانلود کنید و موقعیت های سایت را با google.co.kr مقایسه کنید. ویدیو را تماشا کنید تا ببینید چگونه کار می کند. در بالای صفحه نتایج جستجوی Naver، برگه‌هایی را برای جابه‌جایی بین انواع نتایج پیدا خواهید کرد: نتایج ارگانیک، نقشه‌ها، تصاویر، ویدیوها و موارد دیگر در منوی سه نقطه افقی. تب اول نتایج یکپارچه را نشان می دهد.

برای درخواست ما، ناور سه نتیجه دایره المعارف (یک مدخل از ویکی‌پدیای کره‌ای و دو مدخل فرهنگ لغت) و دو آگهی مرتبط در بالا را برمی‌گرداند. سه نتیجه دایره المعارف دیگر در سمت راست و بخشی از مرکز اطلاعات کووید به جستار اصلی مربوط نمی شود.

 

 

طرح بندی نتایج جستجو ناوور

با پیمایش بیشتر، احتمالاً سه نتیجه جستجو را خواهید دید که به AliExpress پیوند دارند و یک قطعه به وبلاگ Egloo درباره یک رویداد زیبایی منتهی می شود. در پایین تر، بخش View حاوی ویژگی های Naver، مانند وبلاگ ها و کافه ها است.

نتایج ارگانیک برتر، به دنبال آن وبلاگ‌ها و کافه‌های Naver در طومار دوم SERP قرار دارنداسکرول دوم در Naver SERP به وب سایت های محبوب و وبلاگ های Naver منتهی می شودنتایج بیشتر شامل یک جدول خرید Naver با محصولات و پنج نتیجه اخبار است.در طومار سوم Naver SERP، نتایج خبری با فیلتر بر اساس ترتیب و ارتباط وجود دارددر طومار سوم SERP، نتایج خبری ظاهر می شود که می توان آنها را بر اساس ارتباط و ترتیب انتشار مرتب کرد.

 

نمونه کره ای گوگل SERP

سپس یک URL از پلتفرم تبلیغات آنلاین Coocha، یک URL از AliExpress عمده فروشی، یک پیوند به یک فروشگاه آنلاین جهانی، یک موجودیت در پروژه هنر و فرهنگ Google، یک پیوند به یک پروژه Wikiwand، یک مورد از شعبه کره ای Alibaba فروش می آید. پلتفرم، و در پایان — پیوندی به Google Play برای نصب اپلیکیشنی برای طراحی لباس شب.

 

اسکرول دوم گوگل SERP کره ای

Google SERP کره ای با نتایج ارگانیک و برخی ویژگی های غنی ادامه داد

در واقع، Naver همه ویژگی‌های مشابه Google را ارائه می‌کند: نتایج ارگانیک، تبلیغات پولی، محصولات خرید و غیره. درست مانند Google، Naver در ارائه جستجوهای مرتبط، نتایج شخصی‌سازی شده و پیشنهادات خودکار بر اساس مدل پیشنهادی هوش مصنوعی خود بسیار خوب است.در همین حال، نتایج کره‌ای گوگل جهانی‌تر و عمومی‌تر به نظر می‌رسند، در حالی که Naver نتایج تجاری بیشتری را برمی‌گرداند و ویژگی‌های خود را افزایش می‌دهد.

 

چرا ناور در کره جنوبی محبوب تر از گوگل است؟

به نظر می رسد اولین دلیل منشاء است. ناور به سادگی کره را می شناسد و کره ای ها ناور را می شناسند. منشا آن کره بود و از همان ابتدا بر بافت محلی متمرکز بود. الگوریتم جستجوی ناور حول زبان کره ای ساخته شده است، که به این موتور جستجو کمک می کند در بسیاری از موارد نتایج مرتبط تری نسبت به گوگل ارائه دهد.به نظر می رسد که Naver اغلب نتایج محلی بهتری را در کره ای ارائه می دهد. نقشه های ناور و نقشه های گوگل را برای سایت های جاذبه های گردشگری کره مقایسه کنید. به نظر می‌رسد ناور درباره مکان‌های دیدنی محلی که از مسیرهای پرتغالی منتهی می‌شوند اطلاعات بیشتری دارد.نقشه های ناور نقاط جذابی را برای گردشگران نشان می دهدنقشه ها در Naver برای عبارت جستجوی “جاذبه های توریستی در کره”.دلیل دوم این است که کره ای ها برای باز کردن بازار جستجوی خود برای موتورهای جستجوی جهانی عجله نکردند.

 

بسیاری از وب مسترهای کره ای گوگل و سایر موتورهای جستجوی جهانی را از دسترسی به سایت های خود مسدود کردند. به دلایل امنیتی. و مت کاتس، نماینده گوگل، حتی از کره جنوبی بازدید کرد، جایی که با مقامات عالی رتبه این کشور و مطبوعات صحبت کرد و آنها را متقاعد کرد که وب سایت های کره ای سزاوار قرار گرفتن در وب هستند.

 

به نظر می رسد که شرکت Naver متوجه شده است که رقابت برای بازار جستجوی محلی چقدر سخت است. موتورهای جستجوی دیگر مجاز به جستجوی Naver’s Knowledge در پایگاه و وبلاگ‌ها نبودند. در آوریل 2011، داوم و نیت، دو رقیب کره ای جستجوی ناور، یادداشت تفاهمی (MoU) امضا کردند تا جستجوی خود را برای خدماتی مانند کافه ها و وبلاگ ها باز کنند. ناور تصمیم گرفت در این تفاهم نامه شرکت نکند، علیرغم انتقادهایی که این تفاهم نامه مخالف ماهیت وب باز است.

 

متعاقباً، ناور با انبوهی از اتهامات قانونی روبرو شد، از جمله یکی از آنها مبنی بر اینکه از موقعیت مسلط خود در بازار جستجوی کره استفاده می کند. Naver نوعی جستجوی دستکاری شده برای رتبه بندی خدمات خود نسبت به سایر رقبا است (هر چند ناور اتهاماتی را رد کرد).

 

به هر شکلی، استدلال سوم به نفع موقعیت غالب ناور در کره وجود دارد و آن کیفیت جستجو است. وقتی صحبت از نوآوری ها می شود، ناور اغلب اولین کسی بوده است که بهترین تجربه ممکن را برای کاربران خود ایجاد کرده است

 

 

 

0