پتنت گوگل

یادگیری در مورد سئو کمی چالش برانگیز است، اینطور نیست؟ از یک طرف، هیچ مجموعه ای از دانش وجود ندارد و اطلاعات باید ذره ذره از مکان های مختلف جمع آوری شود. از سوی دیگر، اطلاعات اغلب نادرست تفسیر می‌شوند و به عوامل رتبه‌بندی جعلی و تئوری‌های دور از ذهن منجر می‌شوند. به همین دلیل است که برای یادگیری حقیقت در مورد سئو، بهتر است به منبع اصلی مراجعه کنید – خود گوگل.

در گذشته، من قبلاً در مورد سئو سایت اصفهان چند منبع اطلاعات سئو در گوگل صحبت کرده ام، یعنی راهنمای شروع SEO و دستورالعمل های ارزیابی کیفیت. امروز، ما حتی عمیق‌تر می‌شویم و پتنت‌های جستجوی Google را بررسی می‌کنیم – اسنادی که جنبه‌های مختلفی از نحوه ارزیابی و ترتیب نتایج جستجو توسط Google را توضیح می‌دهند. در ادامه بخوانید تا بدانید این پتنت ها چیست، چرا آنها را مطالعه کنید و کدام یک می توانند به شما در طراحی استراتژی سئو بهتر کمک کنند.

فهرست
پتنت های جستجوی گوگل چیست؟
چرا پتنت های جستجوی گوگل را مطالعه کنیم؟
از کجا می توان پتنت های جستجوی گوگل را پیدا کرد؟
10 پتنت جستجوی گوگل که برای سئو مهم هستند
افکار نهایی
پتنت های جستجوی گوگل چیست؟
هر زمان که گوگل روش جدیدی برای بهبود جستجو ابداع می کند، یک درخواست ثبت اختراع را به اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) ارسال می کند. پتنت ها اسناد فنی هستند که توضیحات مفصلی را برای بیت های مختلف الگوریتم جستجو ارائه می دهند. نقش آنها این است که با محافظت از رویکردهای نوآورانه برای جستجو در برابر کپی شدن، به گوگل برتری نسبت به موتورهای جستجوی رقیب بدهند.

چرا پتنت های جستجوی گوگل را مطالعه کنیم؟
ذکر این نکته ضروری است که فناوری های ثبت شده لزوماً بخشی از الگوریتم جستجو نیستند. ممکن است بین ثبت اختراع و اجرای فناوری تاخیر وجود داشته باشد. همچنین این امکان وجود دارد که این فناوری هرگز اجرا نشود، یا اینکه پتنت قبل از رسیدن به حالت نهایی خود، چندین بار تکرار شود. پتنت های ثبت شده اساسا مجموعه ای از ایده هایی هستند که گوگل می خواهد از آنها محافظت کند، اما ممکن است واقعا از آنها استفاده کند یا نکند.

گذشته از این، پتنت ها بینشی منحصر به فرد از نحوه عملکرد الگوریتم ارائه می دهند – از بسیاری جهات، این واقعی ترین شکل دانش SEO است. مطالعه اختراعات به شما امکان می دهد به روز رسانی های الگوریتم های آینده را پیش بینی کنید و سیگنال های رتبه بندی جدید و موجود را شناسایی کنید. شما می توانید از این دانش برای اثبات آینده وب سایت خود و همچنین تأیید استراتژی سئو فعلی خود استفاده کنید.

از کجا می توان پتنت های جستجوی گوگل را پیدا کرد؟
درخواست های ثبت اختراع و پتنت های اعطا شده را می توان در وب سایت رسمی USPTO جستجو کرد – کافی است Google را به عنوان نام متقاضی اضافه کنید و نام فایل ها را بررسی کنید. مشکل اینجاست که هزاران پتنت توسط گوگل ثبت شده است و اکثر آنها به سئو مربوط نمی شوند. علاوه بر این، پتنت ها تا حدودی اسناد فنی هستند و درک آنها ممکن است کمی به عادت کردن نیاز داشته باشد. بنابراین، یادگیری در مورد پتنت ها از این طریق ممکن است کارآمدترین رویکرد برای یک خواننده معمولی نباشد.

یک رویکرد بهتر، پیروی از علاقه مندان به ثبت اختراع است – سئوکارانی که به روز رسانی پتنت ها را نظارت می کنند و توسط جامعه به عنوان متخصصان ثبت اختراع شناخته شده اند. آنها کار مرتب کردن صدها حق ثبت اختراع را در هر سال انجام می دهند تا فقط تعداد کمی را که واقعاً برای سئو مهم هستند انتخاب کنند. در حالی که در طول این سال‌ها تعداد کمی از کارشناسان ثبت اختراع وجود داشته‌اند، تنها فردی که طولانی‌ترین سابقه نوشتن در مورد پتنت‌های جستجوی گوگل را دارد، بیل اسلاوسکی است که مهم‌ترین به‌روزرسانی‌ها را در وبلاگ شخصی خود برجسته می‌کند – SEO by the Sea.

10 پتنت جستجوی گوگل که برای سئو مهم هستند
در این بخش، برخی از پتنت‌هایی را که ایده‌های بهینه‌سازی جدید و/یا بحث‌برانگیز را توصیف می‌کنند و پیامدهای عملی برای مدیران سئو دارند، فهرست می‌کنم. من از حق ثبت اختراعاتی که فاکتورهای رتبه بندی شناخته شده را توصیف می کنند و همچنین حق اختراعاتی در مورد موضوعاتی که مدیران سئو کنترل چندانی بر آنها ندارند صرف نظر می کنم.

1. خوشه بندی محتوا
حق ثبت اختراع، گروه بندی وب سایت ها و صفحات بر اساس موضوع و ایجاد چیزی است که می تواند به عنوان خوشه های متخصص توصیف شود. سپس هنگام ارائه نتایج جستجو برای یک جستجوی مرتبط، محتوای این خوشه‌ها در اولویت قرار می‌گیرد.

جالب اینجاست که محتوایی که به یک خوشه تعلق ندارد ممکن است توسط موتور جستجو به طور کامل، بدون هیچ گونه ارزیابی، صرف نظر از اینکه دارای سیگنال های کیفیت محتوا دیگری باشد، نادیده گرفته شود.

مفاهیم SEO
مفهوم واضح این است که برای سئو سودمند است که محتوای وب سایت شما را در یک زمینه خاص بسازد و از حوزه اصلی تخصص شما دور نشود. از نظر عملی، این به معنای ایجاد برنامه‌های محتوای لایه‌بندی و مرتب کردن صفحات کوچکتر در اطراف صفحات ستونی بسیار بزرگتر است.

2. امتیازدهی سند بر اساس تاریخ شروع سند
این پتنت رتبه بندی یک صفحه را، حداقل تا حدی، بر اساس قدمت آن مورد بحث قرار می دهد. سن صفحه را می توان با استفاده از روش های مختلفی تعیین کرد، اما معمولاً از طریق تاریخی که برای اولین بار خزیده شده است.

این پتنت ادامه می دهد که ممکن است از سن صفحه برای محاسبه میانگین نرخ لینک استفاده کند، یعنی تعداد کل بک لینک های یک صفحه را بر سن آن تقسیم کند. سپس میانگین نرخ پیوند نیز به عنوان یک عامل رتبه بندی جزئی استفاده می شود.

اوه، میانگین نرخ لینک مفهومی است که شما اغلب درباره آن نمی شنوید. معنی آن این است که هر چه صفحه قدیمی تر باشد، وزن هر بک لینک فردی کمتر است. بنابراین، اگر می‌خواهید صفحه‌تان رتبه‌بندی شود، باید با افزایش سن، بک لینک‌های بیشتری را اضافه کنید. یکی از راه‌های دستیابی به این هدف، ایجاد محتوای همیشه سبز، به‌روزرسانی مکرر آن و پخش مجدد آن از طریق کانال‌های بازاریابی است.

نکته
از SEO SpyGlass برای نگه داشتن برگه ها در نمایه بک لینک خود، مشاهده تمام لینک ها به هر صفحه معین و قرض گرفتن ایده های بک لینک از رقبای خود استفاده کنید.

3. موتور جستجوی مبتنی بر زمینه کاربر


در طول سال‌ها، گوگل مجموعه‌ای از اسناد مرتبط با کلمات کلیدی را منتشر کرده است و معیارهای رتبه‌بندی خود را از کلمات کلیدی به عبارات کلیدی به کلمات متنی منتقل کرده است. آخرین مورد از این اسناد، ساخت واژگان موضوعی را توصیف می‌کند که فراتر از کلمات کلیدی است و شامل کلمات متنی نیز می‌شود، یعنی کلماتی که با یک موضوع مرتبط هستند.


مفاهیم SEO
همانطور که اکنون مطرح است، ممکن است گوگل صفحاتی را که با کلمات متنی اشباع شده اند و همچنین کلمات کلیدی سنتی را ترجیح دهد. برای مثال، اگر در حال ایجاد صفحه ای در مورد بهترین کت های پایین هستید، ممکن است گوگل انتظار داشته باشد که برخی از اصطلاحات کمتر واضح مانند آب، پیاده روی و غاز را ببیند.

نکته
Website Auditor ویژگی ویرایشگر محتوا را اضافه کرده است که به شما کمک می کند یک نسخه غنی از معنایی بنویسید. صفحات با رتبه برتر را تجزیه و تحلیل می کند و لیستی از کلمات کلیدی و همچنین کلمات متنی را در اختیار شما قرار می دهد که ثابت کرده اند برای رقبای شما کار می کنند.

4. رتبه بندی بر اساس زمان تماشا
از ثبت اختراع در زمان تماشای ویدیو گرفته تا پتنت در عملکرد مدت زمان وب‌سایت، به نظر می‌رسد Google ممکن است مدت بازدید را به عنوان یک عامل رتبه‌بندی در نظر بگیرد. پتنت ها مدت زمان بازدید را برای نوع خاصی از محتوا محک می زنند و سپس صفحه را بر اساس میزان عملکرد آن در برابر معیار رتبه بندی می کنند.

مفاهیم SEO
یافتن راه هایی برای جذب بازدیدکنندگان ممکن است برای رتبه بندی شما مفید باشد. یک راه واضح برای دستیابی به این هدف، ایجاد محتوایی با کیفیت بالا، جامع و شامل انواع رسانه ها و عناصر تعاملی (تصاویر، فیلم ها، نظرسنجی ها، درخواست های نظر و غیره) است.

5. اصلاح رتبه بندی نتایج جستجو بر اساس بازخورد ضمنی کاربر
در گذشته، این پتنت از نرخ کلیک ساده به عنوان بخشی از رتبه بندی نتایج جستجو استفاده می کرد، اما اخیراً برای استفاده از نرخ کلیک وزنی ارتقا یافته است. نسخه جدیدتر سعی می‌کند حد وسط بین کلیک‌ها و مدت زمان بازدید را پیدا کند، که بسیار شبیه به تغییر نرخ پرش است. اساساً، هرچه تعداد کلیک های قطعه شما بیشتر باشد و کاربر بیشتر بماند، بهتر است.


مفاهیم SEO
همیشه این بحث وجود دارد که آیا گوگل از معیارهای رفتاری برای رتبه بندی صفحات استفاده می کند یا خیر. در هر صورت واقعی، فناوری ثبت اختراع است، بنابراین فرصت وجود دارد. این بدان معناست که باید مراقب باشید تا قطعات خود را در نتایج جستجو غیرقابل مقاومت کنید، از عناوین گرفته تا توضیحات متا و تقویت قطعه خود با داده های ساختاریافته.

6. پیش بینی کیفیت سایت
گوگل تعدادی پتنت ثبت کرده است که از n-gram (رشته های کلمه) برای ارزیابی کیفیت کپی استفاده می کند. روش کار این است که الگوریتم از مجموعه ای از صفحات با کیفیت شناخته شده برای ایجاد یک مدل زبان استفاده می کند. سپس از مدل در صفحه جدید استفاده می کند تا مشخص کند نوشته چقدر شبیه به یک معیار کیفیت است و صفحه را بر اساس آن رتبه بندی می کند.


مفاهیم SEO
از N-gram می توان برای شناسایی محتوای بیهوده، پر کردن کلمات کلیدی و نوشتن با کیفیت پایین استفاده کرد. این بدان معناست که احتمالاً باید از محتوای خراشیده و تولید شده به طور خودکار دوری کنید و در عوض نویسندگان با تجربه را استخدام کنید یا حداقل از تصحیح‌کنندگان برای صیقل دادن نسخه خود استفاده کنید.

7. نتایج جستجوی زبان طبیعی برای پرس و جوهای قصد
پتنت مکانیسمی را برای تعیین واجد شرایط بودن قطعه برجسته توضیح می دهد. اساساً، هر زمان که یک جستجوی زبان طبیعی با هدف بسیار واضح وجود دارد، به عنوان مثال. هفت گناه کبیره چیست، گوگل صفحات با رتبه برتر را اسکن می کند و به دنبال عنوانی می گردد که بسیار شبیه به پرس و جو باشد و سپس یک پاسخ مختصر، به عنوان مثال. فهرستی از هفت گناه


مفاهیم SEO
به یاد داشته باشید که هر عنوان (H2-H6) در کپی شما دارای پتانسیل استفاده در یک قطعه غنی است. اساساً، هر یک از عنوان‌های شما باید طوری نوشته شود که گویی یک پرس و جو است (زبان طبیعی + کلمات کلیدی) و متن بلافاصله بعد از عنوان باید پاسخ سؤال را ارائه دهد. در زیر یک مثال کامل از مطالب قطعه غنی آورده شده است – یکی از سرفصل ها مطابقت دقیقی با پرس و جوی نحوه تعویض پوشک است، و با لیست شماره ای از مراحل دنبال می شود:


8. رتبه بندی اسناد بر اساس رفتار کاربر و/یا داده های ویژگی
این یکی از اختراعات بیهوش کننده برای خواندن است، اما اساساً به میزان آموزنده بودن متن های لنگر شما خلاصه می شود. این حق اختراع به بررسی شاخص‌های مختلف نشان می‌دهد که کاربر چقدر احتمال دارد روی یک پیوند کلیک کند. هر چه این احتمال بیشتر باشد، پیوند بیشتر خواهد شد.

مفاهیم SEO


بهترین روش ها را هنگام ایجاد انکر تکست برای بک لینک های خود و همچنین لینک های داخلی دنبال کنید. مطمئن شوید که انکر نماینده صفحه آن است

منجر به، شامل کلمات کلیدی، و با کلمات متنی احاطه شده است.

نکته
از Website Auditor برای کشیدن لیستی از لنگرهای استفاده شده در وب سایت خود استفاده کنید و از SEO SpyGlass برای کشیدن لیستی از لنگرهای استفاده شده برای پیوند به سایت خود از سایت های دیگر استفاده کنید.

9. تعیین معیار کیفیت برای یک منبع
یکی دیگر از پتنت های مرتبط با لینک، بینشی از ارزش بک لینک های فردی به ما می دهد. پتنت روشی را برای اندازه گیری ارزش پیوند با مشاهده میزان ترافیکی که به ارمغان می آورد، توصیف می کند. اگر لینک توسط کاربران واقعی کلیک نشود، هیچ ارزشی به صفحه پیوند داده شده منتقل نمی کند.

مفاهیم SEO
هنگامی که در حال ساخت بک لینک هستید، به خصوص از طریق پست های مهمان، احتمالاً وسوسه می شوید که تا حد امکان لینک های بیشتری را در هر پست قرار دهید. خب، طبق این پتنت، وقت خود را تلف خواهید کرد زیرا لینک هایی که روی آنها کلیک نمی شود تقریباً بی فایده هستند. بنابراین، می‌توانید پیوندهای کمتری را وارد کنید و شانس کلیک روی هر یک از آنها را افزایش دهید. همچنین، خرید لینک از وب سایت هایی که هیچ کس از آنها بازدید نمی کند، احتمالاً بی فایده است.

10. شناسایی کارشناسان محلی برای جستجوی محلی
این پتنت رتبه بندی نتایج محلی را بر اساس بررسی های وزنی کارشناسان محلی توصیف می کند. کارشناسان با استفاده از آستانه‌هایی برای تعدادی از بررسی‌ها در مجموع، تعداد بررسی‌های محلی و تعداد بررسی‌ها برای دسته خاصی از مشاغل شناسایی می‌شوند. «Google برای کسب‌وکار من» برخی از بازبین‌ها را به‌عنوان راهنمای محلی برچسب‌گذاری می‌کند، بنابراین به نظر می‌رسد این پتنت حداقل تا حدی اجرا شده است.


در حالی که هیچ راهی برای درخواست نظرات GMB به طور خاص از راهنماهای محلی وجود ندارد، راه هایی وجود دارد که می توانید مشتریان بیشتری را تشویق کنید تا کسب و کار شما را بررسی کنند. می‌توانید هنگام انجام تجارت، شخصاً از آن‌ها بپرسید، یک ایمیل بعدی برای آن‌ها ارسال کنید، پاداش‌های برنامه وفاداری ارائه دهید، یا از رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید تا از مشتریان خود بخواهید تا در مورد GMB بازخورد بدهند. و اگر دیدید که راهنمایان محلی نظر بدی به شما می دهند، باید تلاش بیشتری برای خوشحال کردن آنها انجام دهید.

افکار نهایی
من کمی از نوشتن در مورد پتنت های جستجوی گوگل خارج هستم، اما آنها را جذاب می دانم. برخی از آنها حتی کمی آزاردهنده هستند، مانند مواردی که پیشنهاد می‌کنند از دوربین تلفن برای مشاهده واکنش کاربران به نتایج جستجو استفاده کنید، یا مواردی که گوش دادن به نویز پس‌زمینه (تلویزیون، مکالمات و غیره) و جمع‌آوری زمینه درخواست را پیشنهاد می‌کنند. اگرچه آنها بینش ارزشمندی را در مورد مشکلاتی که گوگل با آن مواجه است و راه حل هایی که آنها سعی در حل آنها دارند ارائه می دهند. و در نتیجه، این بینش ها به ما کمک می کند محتوای بهتری ارائه دهیم.

0