کنترول گوگل بات

کنترل Googlebot: برگه تقلب SEO از برچسب ها، 

اشتراک گذاری

گوگل تگ های مختلفی دارد که به هر طریقی بر رفتار خزنده تأثیر می گذارد. این تگ‌ها به گوگل راهنمایی می‌کنند  سئو سایت اصفهان که چگونه صفحات شما را ایندکس کند و آیا اصلاً باید آنها را ایندکس کند. و البته، اجازه دهید گوگل به درستی محتوای شما و ارزش آن را درک کند.

علاوه بر این، گوگل عادت دارد که با گذشت زمان تگ های جدیدی را معرفی کند. با این حال، توصیه‌های Google در مورد استفاده از آن‌ها در صفحات وب ممکن است به نوعی مبهم باشد و صاحبان وب‌سایت ممکن است در مورد مکان و نحوه اضافه کردن برچسب‌های جدید با مشکلاتی مواجه شوند.

در این راهنما، من قصد دارم به بررسی اجمالی برچسب‌هایی که گوگل دارد، چگونه بر رفتار خزنده‌ها تأثیر می‌گذارند و چگونه می‌توانید آنها را در صفحات خود اعمال کنید، بپردازم. بیا بریم.

متا تگ ربات ها

متا تگ‌های روبات‌ها بر نحوه نمایش بخشی از صفحه شما در نتایج جستجو توسط گوگل تأثیر می‌گذارند. این تگ ها در هدر یک سند HTML قرار می گیرند. در واقع، تنها یک برچسب وجود دارد – روبات ها. بقیه (nofollow، noindex، و غیره) دستورالعمل هایی هستند که شما به گوگل برای تنظیم یک الگوی رفتاری خاص می دهید. با این حال، از آنجایی که راهنماهای Google نیز به این دستورالعمل ها به عنوان برچسب اشاره می کنند، من این نام را حفظ می کنم تا همه چیز روشن باشد.

توجه: برای اینکه همه برچسب‌های روبات‌ها کار کنند، صفحاتی که در آنها استفاده می‌شوند را در فایل robots.txt قرار ندهید. در غیر این صورت، گوگل قادر به دیدن آنها نخواهد بود.

متا تگ های روبات ها عبارتند از:

همه

اگر دستورالعمل دیگری را در صفحه خود تعیین نکنید، به طور پیش فرض تگ all مشخص می شود. ممکن است واقعاً آن را به صراحت بیان کنید یا نه – هیچ چیز تغییر نخواهد کرد. تگ all به گوگل می‌گوید که صفحه به‌طور کامل برای فهرست‌بندی در دسترس است: تمام محتوای آن قابل خزیدن و فهرست‌بندی است و می‌توان همه پیوندهای موجود در آن صفحه را دنبال کرد.

مثال:

 

 

تگ noindex

این تگ از نمایش صفحه در SERP ها جلوگیری می کند. اگر دستورالعمل دیگری وجود نداشته باشد، Google همچنان آن را می‌خزد و همه پیوندهای موجود در صفحه را دنبال می‌کند.می توانید از این برچسب برای پنهان کردن صفحات خاصی از فهرست بندی استفاده کنید – اینها می توانند صفحاتی با داده های خصوصی، صفحات ورود به سیستم، صفحات در حال توسعه و غیره باشند.

مثال:

<meta name = “robots” content = “noindex”>

Nofollow

تگ nofollow به خزنده‌های Google اجازه نمی‌دهد پیوندهای موجود در صفحه را دنبال کنند. با این حال، گوگل می‌تواند صفحه را ایندکس کند و آن را به SERP بکشاند.

مثال:

<meta name = “robots” content = “nofollow”>

اگر هم نیاز دارید که صفحه را از SERP ها مخفی کنید و هم از خزیدن هر پیوندی که دارد جلوگیری کنید، می توانید تگ های nofollow و noindex را با هم ترکیب کنید. مثل این:

 

<meta name = “robots” content = “noindex, nofollow”>

 

هیچ یک

این تگ در واقع همان nofollow و noindex ترکیبی است. می توانید از آن برای جلوگیری از نمایش صفحه در SERP های گوگل و دنبال کردن هر یک از پیوندهای آن استفاده کنید.

مثال:

<meta name = “robots” content = “none”>

 

Noarchive

 

آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته اید که روی یک URL از یک SERP کلیک کنید، اما گوگل بگوید که صفحه در دسترس نیست و کپی ذخیره شده آن صفحه را از تاریخ خاصی به شما نشان می دهد؟

 

نسخه کش یک صفحه وب

اگر می خواهید مطمئن شوید که گوگل یک نسخه کش شده از صفحه شما را به کاربران نشان نمی دهد، تگ noarchive را اضافه کنید.

 

اگر می خواهید از دسترسی به صفحه خاصی در صورت (یا بعد از) در دسترس نبودن این صفحه جلوگیری کنید، از این برچسب استفاده کنید.

 

مثال:

 

<meta name = “robots” content = “noarchive”>

 

باکس جستجوی Nositelinks

گوگل می تواند کادر جستجوی لینک های سایت داخلی شما را درست روی SERP های خود نمایش دهد. بنابراین افراد می توانند بدون مراجعه مستقیم به وب سایت شما، جستجوی سایت را انجام دهند.

 

کادر جستجوی لینک های سایت

اگر می خواهید کاربران قبل از جستجوی هر چیزی در سایت شما از آن بازدید کنند، تگ nositelinkssearchbox را در HTML صفحه اصلی خود قرار دهید.

 

مثال:

 

<meta name = “robots” content = “nositelinkssearchbox”>

 

نمایه شده است

این چیز کاملاً جدید گوگل است. اگر تگ indexifembedded را به صفحه خود اضافه کنید، در صورتی که محتوای این صفحه از طریق iframes یا تگ های HTML مشابه در صفحه دیگری تعبیه شده باشد، ممکن است ایندکس شود.

توجه داشته باشید! تگ indexifembedded فقط با تگ noindex کار می کند، زیرا خود صفحه نباید ایندکس شود. محتوای صفحات تنها زمانی نمایه می شود که در جای دیگری تعبیه شده باشد.چرا ممکن است به این برچسب نیاز داشته باشید؟ این چیزی است که گوگل در این مورد می گوید:

0