از آنجایی که گوگل عملکرد درونی الگوریتم خود را به اشتراک نمی‌گذارد، چگونه می‌توانید بفهمید سئو سایت اصفهان که ابزارهای مختلف گوگل واقعا کار می‌کنند؟ چگونه می‌توانید افسانه‌های مرتبط با سئو را بر اساس موضوع و شنیده‌ها از واقعیت تشخیص دهید؟ قطعا شما به علم روی می‌آورید.

در این پست، 10 آزمایش شگفت‌انگیز به روز شده سئو برای سال 2021 به اشتراک گذاشته می‌شود تا آنچه را که فکر می‌کردید در مورد بهینه‌سازی موتور جستجو درست است، به چالش بکشد.

1) میزان نرخ کلیک بر رتبه‌بندی تأثیر می‌گذارد

در اینجا 4 مرحله عملی وجود دارد که این مسئله را برای شما اثبات می‌کند:

الف) میزان کلیک خود را بهینه کنید: برای انجام این کار، عناوین صفحه و توضیحات قانع‌کننده متا را برای  طراحی سایت اصفهان صفحات خود ایجاد کنید، توضیحاتی که بر اساس آن افراد به کلیک کردن بر روی نتایج شما ترغیب می‌ّشوند.

ب) نام تجاری خود را بسازید – یک برند تثبیت شده و قابل تشخیص، کلیک‌های بیشتری را جذب می‌کند. اگر کاربران برند شما را بشناسند (و امیدواریم آن را دوست داشته باشند و به آن اعتماد کنند) در جستجوها اهمیت بیشتری خواهید داشت.

پ) برای کلیک‌های طولانی بهینه‌سازی کنید – فقط برای دریافت کلیک بهینه‌سازی نکنید، بر روی مسئله نگه داشتن کاربران برای مدت طولانی در سایت خود تمرکز کنید. اگر کلیک‌های بیشتری دریافت کنید، اما آن کاربران فقط به خاطر دیدن نتایج به سایت شما بازگردند، هر مزیتی که از CTR بیشتر به دست آورده‌اید، لغو خواهد شد.

ت) از تاکتیک‌های واقعی استفاده کنید – اثرات یک افزایش ناگهانی در CTR فقط مدت کوتاهی دوام خواهد داشت. هنگامی که میزان کلیک عادی برمی‌گردد، موقعیت رتبه‌بندی قبلی شما نیز باز خواهد گشت. از موارد 1 و 2 برای نتایج طولانی مدت استفاده کنید.

2)اشتباه نکنید،  Mobilegeddonیک پروژه بزرگ است

Mobilegeddon  یک نام غیررسمی بود که به آپدیت سازگار با موبایل گوگل قبل از انتشار در 21 آوریل 2015 داده شد. انتظار می‌رفت این به روزرسانی رتبه‌بندی جستجوی موبایل را برای وب‌سایت‌هایی که خوانا و قابل استفاده در دستگاه‌های تلفن همراه هستند، افزایش دهد. همچنین پیش‌بینی می‌شد که وب‌سایت‌های غیر موبایل پسند غرق شود. برخی از مردم حتی می‌گفتند که این یک رویداد فاجعه‌بار بزرگ‌تر از گوگل پنگوئن و پاندا خواهد بود. اما نتایج تحقیقات نشان داد که این آپدیت سازگار با موبایل گوگل بسیار مورد توجه مردم قرار گرفت. بنابراین کار صحیحی بود و کار صحیحی است که گوگل به مسئله گسترش استفاده از موبایل اهمیت خاصی می‌دهد. شما هم در سئو گوشی هوشمند را در اولویت قرار دهید.

3) انعکاس پیوندها: نحوه عملکرد بک‌لینک ها حتی پس از حذف

بهتر است در زمینه انعکاس پیوندها مراقب باشید، پیوندهایی را انتخاب کنید که برای شما اعتبار فراهم می‌کند. این ایده نخستین بار توسط ” مارتین پانایوتوف و مایک کینگ معرفی شد. بر اساس این ایده گوگل به ردیابی لینک‌ها ادامه می‌دهد و ارزش آن‌ها (مثبت یا منفی) را حتی پس از حذف لینک‌ها در نظر می‌گیرد.

4) می‌توانید با محتوای تکراری هم رتبه‌بندی کنید. تاکید بر روی کلمات کلیدی رقابت را به سود شما تغییر می‌دهد.

این مسئله البته ممکن است برای مدت کوتاهی کارساز باشد. اما، برای همان مدت کوتاه هم عالی کار می‌کند. زمانی که دو محتوای یکسان در وب وجود داشته باشد، گوگل محتوایی را انتخاب می کند که رتبه صفحه بالاتری داشته باشد و از آن در نتایج جستجو استفاده می کند. گوگل همچنین هر پیوندی را از هر محتوای تکرار” درک شده به محتوای اصلیانتخاب شده ارسال می‌کند.

5) شماره یک نقطه برتر نیست

در این آزمایش، اریک انگ و تیمش در مرکز استون تمپل که اکنون بخشی ازپرفیشنت است، تصمیم گرفتند تا میزان تغییر در نمایش ریج انسرها را در نتایج جستجوی Google را اندازه‌گیری کنند. آزمایشات نشان داد که ریچ انسرها در گوگل در حال پیشرفت روزافزون هستند و این نشان می‌دهد که نیازی نیست شما شماره اول باشید، بلکه کافی است فقط مسئله ریچ انسر را در دستور کار خود قرار دهید. یعنی اینکه پاسخ‌های غنی برای سوالات مخاطب آماده کنید.

6) استفاده از HTTPS ممکن است در واقع به رتبه شما آسیب برساند

وب سایت خود را ایمن کنید وگرنه…،‌ این پیامی بود که گوگل وقتی HTTPS را به عنوان سیگنال رتبه بندی بیان کرد، ارائه کرد. در واقع وب‌سایت‌هایی که از HTTPS استفاده می کنند امنیت بیشتری دارند. گوگل می خواهد سایت‌هایی که افراد از طریق موتور جستجو به آن‌ها دسترسی دارند، ایمن باشند. سایت هایی که از HTTPS استفاده می کنند باید رتبه‌بندی خود را افزایش دهند. اما موضوع اینجاست که آن‌ها این کار را نمی‌کنند، و این می‌تواند به رتبه‌بندی آن‌ها آسیب بزند.

7) Robots.txt NoIndex همیشه کارساز نیستند

در آزمایش دیگری 12  وب‌سایت صفحات خود را به منظور آزمایش اینکه آیا استفاده از Robots.txt NoIndex با موفقیت موتورهای جستجو را از خزیدن و فهرست کردن یک صفحه مسدود می کند، ارائه کردند. نتایج آزمایش نشان داد که این برنامه همیشه خوب کار نمی‌کند. در واقع روش متداول اتخاذ شده توسط وب مسترها اضافه کردن یک دستورالعمل NoIndex در داخل متاتگ Robots در یک صفحه است. وقتی عنکبوت‌های موتور جستجو در آن صفحه می‌خزند، دستور NoIndex را در هدر صفحه شناسایی می‌کنند و صفحه را از فهرست حذف می‌کنند.

9)  برای ارتقای رتبه خود به وب‌سایت‌های دیگر پیوند دهید

آیا لینک‌های خروجی اعتبار سایت شما را کاهش می‌دهند؟ این تصور عمومی مدتی در دنیای سئو وجود داشت. این در حالی است که گوگل می‌گوید پیوند دادن به منابع مرتبط اقدام خوبی است. پس چرا سئوکاران این‌قدر علیه لینک‌های خروجی هستند؟ ایده مناسب این است که لینک‌های خروجی هرچه لینک های خروجی بیشتر باشد، رتبه صفحه بیشتری را به شما می‌دهد. نتایج آزمایشات نیز این مسئله را به خوبی اثبات کرده است.

10) یک کشف شگفت انگیز که نشان داد لینک‌های Nofollow در واقع رتبه شما را افزایش می‌دهند

آزمایش دیگری در آزمایشگاه IMEC برای پاسخ به این موارد انجام شد و نشان داد که لینک‌های بدون فالو تأثیر مستقیمی بر رتبه بندی دارند و باعث می‌شوند رتبه سایت شما به شکل چشمگیری افزایش یابد. پس این لینک‌ها را دریابید و از آن‌ها در سایت خود استفاده کنید.

0