20 نکته مهم در مورد لینک سازی داخلی برای کاربران و موتور های جستجو

لینک سازی داخلی

با سلا م خدمت کاربران عزیز وبسایت پارسیان اندیش در این مقاله از سری مقالات بنده در خدمت شما هستم تا به شما بگویم که لینک سازی داخلی چگونه است و چه مواردی را باید در آن رعایت کرد،در این محتوا سعی شده که بدون هیچ کپی از سایت ویا منبعی تجربیات شخصی بنده در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد پس در ادامه با بنده همراه باشید و این مقاله را به دیگران باز نشر کنید

 پیوند داخلی چیست و چگونه باید انجام گیرد؟

به طور سریع و کلی باید به شما بگویم که پیوند ها معمولا لینک هایی هستند که به صورت غیر تکراری بوده واز یک صفحه داخلی به صفحات دیگر داده می شوند.همچنین این لینک ها ارزش زیادی برای موتور های جستجو دارند.طراحی سایت اصفهان  معمولا این لینک ها مورد استفاده کاربران هستند و بیشتر کاربران هستند که از این لینک ها استفاده می کنند تا موتور های جستجو نظیر گوگل و…. کاربرد اصلی این لینک ها معمولا برای پیدا کردن دیگر محتواهای شما که برای کاربران مفید است توسط موتور های جستجو شناسایی می شود. واگر به محتوایی که برای شما با اهمیت است در جاهای دیگر لینک ندهید آن مقاله  توسط موتورهای جستجو ونیز کاربران به خوبی دیده نمی شود. لینک سازی داخلی انواع مختلفی دارند مثلا پیوند از منو به یک مقاله خاص ویا پیوند از فوتر به یک مقاله و یا پیوند از ساید بار به مقالات که در بین این مواردی که گفته شد پیوند از منو بیشترین اهمیت را برای موتورهای جستجو ویوزر فرندلی بودن وبسایت توسط کاربران دارد بعد از آن پیوند از یک محتوای قدیمی به یک محتوای جدید و بعد از آن نیز لینک از فوتر است که بیشترین اهمیت را دارد همچنین باید به شما بگویم که لینک از ساید بار اهمیت بسیار کمی هم از نظر موتورهای جستجو ونیز از نظر کاربران را دارد.در واقع این را می خواهم به شما بگویم که از ساید بار به مقالات مهم تان لینک ندهید بهتر است.در مقاله سئو سایت در اصفهان موارد بیشتری از این دست خواهید یافت

پیوند های داخلی بهتر است ویا پیوند های خارجی؟

در توضیح به سوال بالا باید گفت که ارزش این دو پیوند از نظر گوگل و دیگر موتور های جستجو یکی است و شما نمی توانید بگید آیا دست من بهتر است یا پای من! چرا چون هر دو برای شما کاربرد های خاص خود را دارند. پیوند های داخلی شما را به دیگر بخش های وبسایت خود وصل می کنند اما پیوند های خارجی شما را به دیگر سایت ها متصل می کنند.

 یک نکته مهم: در لینک سازی داخلی هم ارزش وبسایت شما به دیگر وبسایت ها منتقل می شود پس مراقب باشید که به چه وبسایتی لینک میدهید وآیا لینک نوفالو می دهید ویا لینک فالو می دهید؟!

سوال دیگر شما ممکن است این باشد که اصلا چرا لینک سازی داخلی برای موتور های جستجو گوگل مهم است؟

جواب:همانطور که در توضیح وبسایت های مختلف و قدرتمند نظیر هاب اسپات هم شنیده اید گوگل یکسری خزنده ها ویا راحت تر بگم  انکبوت هایی دارد که برای پیدا کردن مطالب جدید و همچنین رتبه بندی وبسایت شما در گوگل آنها را به وبسایت شما می فرستد تا سایت شما را بررسی کند این عمل بسته  به قدرتمند بودن وبسایت شما دارد که مواردی نظیر اعتبار و عمردامنه، اعتبار و عمر صفحات ، انتشار مقالات و ویدئو ها و… در آن دخیل هستند خب به همه ی این موارد بستگی دارد.از بحث دور نشویم ! داشتم می گفتم  این خزند ها این صفحات را دنبال می کنند  و اگر یک پست و یا صفحه ای از مقالات پیوند زیادی از دیگر مقالات و جاهای دیگر که به شما پیشتر هم توضیح دادیم داشته باشد خب این به گوگل و خزنده های لعنتیش میگه که آن پست ویا مقاله بیشترین اهمیت را برای صاحب وبسایت لعنتی داره!

لینک-سازی-داخلی
لینک-سازی-داخلی

ارتباط بین  سئو وایندکس شدن صفحه اصلی با پیوند های داخلی و خارجی چی است؟

جواب:  رباط های گوگل به دنبال لینک هایی که در صفحات  مختلف منجمله مقالات اند می روند وبه صفحه ی اصلی سایت می رسند در نتیجه اگر شما می خواهید که صفحه اصلی تان ایندکس شود وبرندینگ شما خوب معرفی شود در هر مقاله ای که منتشر می کنید یک لینک به صفحه اصلی بدهید. همچنین رباط های گوگلی با دنبال کردن لینک های داخلی و خارجی به ارتباط بین صفحات ،دسته بندی ها، وسایر موارد مختلف می رسد. وقالبا باید گفت که صفحه ی اصلی بیشترین اعتبار را نزد موتور های جستجو دارند زیرا دارای بیشترین بک لینک ( لینک از صفحات خارجی به داخلی منظورم است)  هستند. و در واقع باید گفت که این ارزش به صورت یکسان به همه ی صفحاتی که درصفحه ی اصلی هستند منتقل میشود. این اعتبار یا (آب جاست) به لایه های زیرین کمتر می رسد .

منظور از لایه ای زیرین یعنی اینکه شما در صفحه اصلی به یک محتوا ویا برگه ویا صفحه با ارزش بالا لینک داده اید و از آن هم صفحه با ارزش به یک صفحه دیگر لینک داده اید از نظر رباط های گوگل و خود گوگل بیشترین ارزش یک دامنه با همان صفحه ای که در صفحه اصلی است میرسد و به آن صفحه ی دوم ارزش کمتری می رسد. در زیربه صورت یک مثال این موضوع شرح داده شده است.

لینک سازی داخلی
لینک سازی داخلی

ساختار پیوند دادن داخلی سایت خود را مشخص کنید

یعنی حتما باید استراتژی برای سایت خود داشته باشید مثلا باید اول از صفحه اصلی خود به دسته بندی ها و برگه ها لینک بدهید و از آنجا به صفحات داخلی خود لینک بدهید و سپس از صفحات داخلی به کلمات کلیدی مرتبط و کم ارزش تر لینک بدهید

مانند تصویر زیر

هرم سئو در لینک سازی داخلی
هرم سئو در لینک سازی داخلی

این کار را میتوانید از طریق منو ها در صفحه ی اصلی کار خود انجام دهید و نتایج آن را ببینید.حتما باید مشخص کنید که محتوای اصلی شما که می خواهید دیگران ببینند چی است . و از جاهای مختلف به آن صفحه لینک بدهید.

پیوندهای تودر تو ایجاد شود

وقتی که محتوا های خود را نوشتید و محتوا ها تون منتشر کردید حتما باید آنهارابه هم لینک دهید تا همه دیده شوند.همچنین می توانید از کلمات کلیدی در لینک های داخلی خود هم استفاده کنید.همچنین می توانید از محتوا ویا مقاله اصلی تان به صفحات دیکر با کلمات کلیدی طولانی و مرتبط لینک بدهید. همچنین اگر چندین صفحه شبیه به هم دارید که یک موضوع ویا یک کلمه کلیدی یکسان دارند می توانید آنها را به هم لینک دهید. همچنین می توانید صفحات مرتبط را در زیر صفحه ی که محتوای اصلی شکا است قرار دهید تا کاربر روی آنها کلیک کند.و یا می توانید لینک آنها در محتوای اصلی خود قرار دهید.

پیوند های متنی وبسایت تان حتما بگذارید

برای اینکه وبسایت تان بهتر دیده شود لازم است که حتما در آن پیوند داخلی قرار دهید ونیز این کار را باید به گونه ای انجام دهید که متن پیوند در آن قرار گیرد و حتما باید داخل پیوند تان کلمه کلیدی درج شود یعنی  با کلمه ی کلیدی مورد نظرتان حتما به آن مقاله ویا محتوایی که در آن کلمه ی کلیدی تان قرار گرفته است لینک دهید. همچنین می توانید از لینک مقالات مرتبط خود هم در زیر یک مقاله استفاده کنید.

انجام پیوند سلسله مراتبی در صفحات

اگر در وبسایت خودتان پیوندهای سلسله مراتبی دارید حتما از آن استفاده کنید و صفحات والد یا بزرگتر را به صفحه ی اصلی لینک دهید ونیز از صفحات کوچکتر نیز به صفحات والد یا بزرگتر هم لینک دهید. فراموش نکنید که صفحات همسان یا اصطلاحا صفحات خواهر و برادر را به یکدیگر لینک دهید.در یک سایت خوب باید این موارد منظم بوده و همراه با پیوند های کاملا منطقی باشند.

 

در روز های آتی ود ادامه این مقاله به شما نکات بیشتری از لینک سازی داخلی وطریقه ایجاد لینک با ارزش داخلی برای گوگل را خدمت تان توضیح خواهم داد.

 

+1